Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Drsné video: Ordinace skončí brutálně! Na Kerestešovou vytáhne nůž, pak se zabije

+ Dalších 119 fotografií
Ordinace
Napínavé chvíle čekají diváky Ordinace v růžové zahradě 2 v posledních dílech čtrnácté sezóny. Nejdramatičtější díly seriálu odvysílá televize Nova tento týden. Už dnes se uzavře příběh jedné z výrazných postav seriálu, mladého lékaře Adama Svobody (Libor Stach), který zvolil dobrovolnou smrt.

Co rok, to smrt. Jako by se tvůrci Ordinace v růžové zahradě 2 řídili právě tímto heslem. Letos si černého Petra vytáhl herec Libor Stach, který v roli doktora Adama Svobody zatápěl své herecké kolegyni Andree Kerestešové Růžičkové

A zatímco jeho kolegové umírali zpravidla při nešťastných náhodách nebo následkem smrtelných nemocí, chirurg zvolí dobrovolnou smrt. Svůj mladý život ukončí skokem ze střechy domu. Ze záběrů na jeho pád i následky mrazí!

A mrazilo i při natáčení. Tvůrci si totiž pro toto natáčení vybrali chladný a především větrný jarní den. „Bylo to docela náročné. Točili jsme na střeše a já mám šílený strach z výšek. Navíc byl silný vítr, až se nám málem jednou převrátil jeřáb s kamerou. A já jsem měl pocit, že ztrácím rovnováhu. Byla i zima, mám několik vrstev oblečení, přesto se třesu. Vlastně těžko říct, jestli strachy nebo zimou,“ prozradil bezprostředně po natáčení Libor Stach.

V nejrizikovějších okamžicích herce zastoupil kaskadér. I tak si ale herec odnesl z natáčení silný zážitek. „Padal jsem do duchen, které se větrem pořád posouvaly, napadlo mě, jestli to klapne, ale kluci to měli všechno pod kontrolou,“ směje se herec při vzpomínce na jedno z jeho posledních natáčení v Ordinaci.

Definitivní tečka za jeho kariérou kamenického lékaře přijde až na operačním sále, tam diváci uvidí dramatický boj chirurgů o záchranu Adamova života. „Tam jsem jenom ležel a makali kolegové, ale zjistil jsem, že není vůbec snadné udržet nehybná víčka, když na vás svítí světla. Točili jsme to několikrát,“ přiznal herec s tím, že je sám zvědavý, jestli ve střižně našli chvíli bez mrknutí. „Určitě se na ten díl podívám,“ dodává.

A možná s lehkou nostalgií. Z Ordinace se mu neodcházelo lehko. „Byly to tři roky života, je mi trochu smutno, zároveň ale vím, že je to správně, byla pro to vhodná chvíle. Nedívám se moc dozadu, čekají mě hezké věci v divadle a věřím, že třeba přijdou i televizní. Nastupuju do divadla J. K. Tyla v Plzni, kde hraje i Martin Stránský. Těším se tam,“ uzavírá Libor Stach.

Související články

Další články