Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Drsné snímky z nemocnice! Eva Čerešňáková ukázala, čím si prošel její přítel a majitel České Miss

Eva Čerešňáková popsala, čím si prošel její přítel Martin.
Zdroj: Facebook.com
+ Dalších 14 fotografií
Před několika týdny neměla moc důvodů k radosti. Teď je všechno jinak... Eva Čerešňáková (31) letošní Vánoce strávila se svým partnerem Martinem Ditmarem. Majitelé soutěže krásy Česká Miss tak společně mohli oslavit to, že po dlouhém boji se zdravotními problémy se Ditmar dostal z nejhoršího.

Čerešňáková na svém profilu na Facebooku popsala drsný a zároveň dojemný příběh, že když člověk má vůli, může zvládnout vše A to i třeba boj se zdravím. "S radostí bychom se s koncem roku rádi podělili o to, co máme za sebou. Život umí být drsný a náročný, stejně tak jako krásný a nádherný. S koncem roku přišla po náročných měsících skutečná úleva. Martin díky Bohu a díky úžasnému přístupu pana profesora Kleina, pana primáře doc. Gabrhelíka, zástupce primáře MUDr. Turka, lékařům i skvělé péči zdravotních sester na ARO v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně přežil svou smrt," popsala v úvodu majitelka České Miss, která se každý den modlila za to, aby se její partner dostal z těžké nemoci.

"V noci z 9. na 10. srpna byl Martin hospitalizován na JIP s akutním zánětem slinivky břišní, biliární forma (pocházející z uvolněné sludge na žlučníku). První dny byly náznaky zlepšení, ale bohužel se vše začalo zhoršovat, po čtrnácti dnech v nemocnici už nezvládal sám dýchat a musel být napojen na umělé dýchání. S tím byl Martin uveden do umělého spánku a převezen na ARO. Zánět v těle byl příliš silný a začalo to ovlivňovat jednotlivé orgány. Stav se postupně zhoršoval, řešila se i možnost převozu vrtulníkem do Prahy, ale byli jsme informováni, že by to nepřežil. Vzhledem k tomu, že mu průběžně selhaly všechny orgány, a s tím prodělal několikrát silnou otravu krve, byla šance na přežití asi 1 %. Martin byl dva měsíce v umělém spánku a dva měsíce bojoval o život. Za jeho uzdravení se modlilo mnoho lidí, řádových sester, knězů, byly za něj slouženy mše a každý den jsem doufala, že nepřijde ta špatná zpráva. Nezbývalo mi, než důvěřovat Bohu a týmu, který o něj pečoval. Jezdili za ním jeho rodiče, až na výjimky jsem za ním denně jezdila i já a povídala mu o všem, co se děje. Až dnes vím, jak moc důležité to bylo a je s lidmi v umělém spánku komunikovat. Dotyčný vás podvědomě vnímá a léčbě to určitě pomáhá," pokračovala Čerešňáková Prakticky lékaři nedávali jejímu milovanému partnerovi žádné šance, stal se ale zázrak.

"Stejně důležité bylo rozhodnutí lékařského konzilia, které se jednoznačně shodlo na vyčkání s chirurgickým zákrokem do poslední chvíle, a zvolili formu léčby bez otevření pacienta. Operace s sebou nesla tolik rizik, že šance na přežití operace v daném stavu by byly velmi malé. Martinovo tělo v sobě zadržovalo přes 20 litrů tekutin, což bylo jak přirozeným vývojem, tak zvoleným typem léčby. Teprve v půli října přišly náznaky k lepšímu, orgány postupně začínaly plnit své funkce a tato tendence se již udržela. S koncem října Martin opustil ARO a strávil další dva týdny na "ARO - Následná Intenzivní Péče", kde ho teprve definitivně odpojili z umělého dýchání, a mohl začít zase mluvit. Začal postupně jíst a začal s rehabilitací. Za ty dva měsíce v komatu přišel o veškeré svalstvo a nedokázal se hýbat. Učil se znovu hýbat rukama, zvedat je, stejně tak nohama, učil se sedět, několik týdnů nebyl schopný chodit, ale s každým dnem dělal za pomoci lékařů a sester ze zlínské nemocnice pokrok…až tak, že se splnil ten nejpozitivnější scénář. Bůh vyslyšel naše modlitby, lékaři a sestry odvedli nejlepší práci a zároveň Martin ukázal neuvěřitelnou vůli a bojovnost, chtěl žít. Přežil a před Vánocemi ho propustili do domácí léčby," popsala majitelka České Miss, která věří, že vše už bude jen dobré a Martin se bude moci podílet na organizování České Miss 2018.

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy