Nejslavnější britská kuchařka nemá za sebou právě nejlepší časy, nedávno si vyšla s manželem, reklamním magnátem Charlesem Saatchim (70) na oběd do luxusní londýnské čtvrti Mayfair, když se strhlo velmi nepěkné divadlo.

Mezi manželi došlo k hádce, kterou ale Charles začal řešit po svém. Slavnou Nigellu Lawson (53), britskou kulinářskou hvězdu, kterou obdivují miliony lidí na světě, začal přede všemi hosty restaurace drsně škrtit a Nigella se nezmohla ani na odpor.

Vše zachytili náhodně kolemjdoucí fotografové, kteří celý skandál nafotili a nakonec předali i policii, jelikož otřesená Nigella své napadení nenahlásila. A zatímco Charles tvrdil, že se jednalo jen o hru, policie to tak vesele neviděla a magnáta čeká vyšetřování a nejspíš i soud za domácí násilí.

Pohledná kuchařka sice nikdy nepotvrdila, že by ji Charles napadal, ale spekulace o tom, že na ni manžel občas vztáhl ruku a tohle byla poslední kapka, se potvrdila tím, že se nedávno objevila bez snubního prstenu a už si odstěhovává věci ze společného domu. Dle jejích přátel je již také podána žádost o rozvod a bohužel ke smůle napadené Nigelly by po ní Charles mohl požadovat až 20 milionů liber ze společného majetku, protože více v tomto manželství vydělávala ona.

Takovouhle „spravedlnost“ tedy opravdu nepřejeme nikomu. Ale věříme tomu, že Nigella natočí další řadu své kulinářské show a peníze bude mít zase brzy v kapse. Lepší přijít o hmotný majetek než mít na krku tuhle mužskou zrůdu.