Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Drsné reakce na film Bohemian Rhapsody: Hlavní představitel nemá charisma a hrdost jako Mercury!

Rami Malek jako Freddie Mercury ve snímku Bohemian Rhapsody.
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
čtenáři reagují

Životopisný snímek Bohemian Rhapsody o skupině Queen z roku 2018 trhal rekordy ve sledovanosti a na Česko-slovenské filmové databázi má slušných 88 % v hodnocení. Nova tento velkofilm vysílala v neděli 30. května a lidé se pustili do živé diskuze, co se jim na filmu líbilo a co nikoliv. 

Britskou skupinu Queen a frontmana Freddieho Mercuryho (45†) zná téměř každý. Jejich hity We Will Rock Your, Bohemian Rhapsody nebo třeba I Want To Break Free jsou nesmrtelné a není divu, že má tato skupina dodnes miliony fanoušků po celém světě, ačkoliv už dávno nehrají, alespoň tedy ne v původní sestavě, v jaké v 70. letech začínali.

Film Bohemian Rhapsody vznikl v roce 2018 a mapuje začátky a významné milníky této legendární skupiny a zaměřuje se také na hlavního zpěváka Mercuryho, který zemřel v roce 1991 na povrchový zápal plic spojený s onemocněním AIDS. Hlavních rolí ve filmu se zhostili herci Rami Malek, Lucy Boynton, Aidan Gillen nebo Ben Hardy.

Někteří film milují, jiní ho nemohou vystát

Poté, co televize Nova tento životopisný snímek v neděli 30. května odvysílala, strhla se veliká diskuze. Někteří totiž snímek viděli úplně poprvé a nebyli zrovna nadšení. „Mně se film vůbec nelíbil, a to díky hlavnímu herci. Freddie také nebyl žádný krasavec, ale tenhle herec má výraz d*menta, chvílemi jsem myslela, že mu vylezou oči z důlků. Přišlo mi to komické a nemohla jsem na to koukat,” psala jedna z uživatelek. Nejvíce lidé naráží na nepřesnosti ve filmu a také na to, že Rami Malek nedokázal patřičně zosobnit Freddieho Mercuryho. Malik nemá to charisma, exibicionismus a hrdost, kterou měl Mercury. I když se snažil, nebylo to ono,” hodnotí další uživatelka.

I přesto, že se našlo mnoho lidí, kteří snímek zkritizovali, pozitivní hodnocení značně převažovaly. „Každý film má chyby. Stane se a nikdo není dokonalý. Náhodou tohle je povedené,” napsala jedna z uživatelek. Další se nadšeně přidávají: Viděla jsem včera poprvé, za mě super film, parádní herecký výkon, silný příběh a hudba.” I názory na ztvárnění Mercuryho se značně liší. Podle mnohých tato role sedla Malikovi perfektně na tělo.

Lucie Borhyová terčem nebezpečného stalkingu. Neodbytný fanoušek překročil všechny hranice

Související články

Další články

Nejnovější kauzy