Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Drsné podmínky v pákistánské věznici: Pašeračka Tereza byla bez vody i elektřiny

Pašeračka Tereza aktuálně: drsné podmínky v Pakistánu
Zdroj: profimedia
+ Další 2 fotografie
Heroinová Tereza
Tereza Hlůšková (24), známější jako pašeračka Tereza, na vlastní kůži poznala, jak drsné podmínky mohou být v pákistánské věznici Kot Lakhpat. O víkendu totiž v zařízení byly výpadky proudu a navíc došla voda, takže se Tereza nemohla ani umýt. Češka si už v nechvalně proslulé věznici odkroutila tři těžké roky, téměř šest ji ale ještě zbývá. Vysoký trest dostala v roce 2018 za pašování 9 kil heroinu, se kterými ji chytli na letišti v Pákistánu.

Celý Pákistán se o víkendu potýkal s masivními výpadky elektřiny. To postihlo i věznici Kot Lakhpat, ve které si už tři roky odpykává svůj trest za pašování drog Tereza Hlůšková. Ta tak zažila další psychicky náročný víkend.

Podle pákistánského novináře Alího Aršáda, který o situaci informoval deník Blesk, došlo k výpadku proudu před půl dvanáctou v sobotu večer. Vězni tak museli strávit řadu hodin bez jakéhokoliv světla, jelikož proud Pákistánci nahodili opět až druhý den odpoledne. A to nebyly jediné problémy.

Naděje uhasíná

„Ve vězení došla voda, což způsobilo, že ona i další vězenkyně měly problémy se umýt. Tereza strávila v temnotě celou noc a nemohla kvůli výpadku proudu spát a následující den dostala pozdě snídani,“ vylíčil Aršád Tereziny strasti.

Pravděpodobně to ale nebyly poslední problémy, se kterými se Češka ve věznici setká. Má totiž před sebou ještě téměř šest let trestu. Minulý rok ji přitom hned několikrát svitla naděje, že se ještě před Vánocemi dostane domů. To se ale nestalo, jelikož plánovaná masivní amnestie se ji netýkala, navíc za celý rok neproběhlo odvolací řízení, o které se svým právníkem žádala. Hlůšková se tak stále více smiřuje s tím, že z věznice předčasná cesta nevede.

Shopaholicadel popsala své zdravotní problémy: Mám záchvaty, při kterých nesmím mít v dosahu ostré předměty, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy