Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Drsné obvinění syna Karla Svobody. Na Vendule Pizingerové nenechal nit suchou. Tvrdí, že ji chtěl otec opustit

Petr Svoboda vydal knihu o otci.
Zdroj: Profimedia/koláž eXtra.cz
+ Dalších 6 fotografií
Nová kniha

Nejstarší syn zesnulého skladatele Karla Svobody (†68), Petr (43), vydal novou knihu o svém otci, která je plná zajímavých informací a některých nečekaných tajemství. Petr v ní například píše důvod, proč se chtěl skladatel rozvést s Vendulou Pizingerovou (51). Ta se podle informací Blesku nechtěla ke knize vůbec vyjadřovat.

Nejstarší syn Karla Svobody Petr vydal knihu s názvem Žít - Karel Svoboda, která je napěchována informacemi o životě jednoho z našich nejúspěšnějších skladatelů. A nechybí v ní ani kapitola zaměřená na manželství s Karlovou druhou ženou Vendulou Pizingerovou, s níž byl v rozmezí let 1995 až 2007.

Podle Petra se vztah mezi jeho otcem a Vendulou změnil ve chvíli, kdy jim v pěti letech zemřela dcerka Klárka, která podlehla leukémii. „Smrt malé Klárky zcela změnila dynamiku mezi Karlem a Vendulou. Karel se uzavírá sám do sebe a tráví více času v Jevanech. To, co on řeší samotou a občasnými milenkami, Vendula řeší alkoholem a tráví čas mimo dům,“ stojí v knize, jak napsal Blesk.

Přirovnání s Dorotou Máchalovou

„To, že je Karel žárlivý a během její nepřítomnosti není schopen vůbec skládat, může těžko někomu vykládat... Připadá si jako hlupák, celý život dřel a nyní sedí doma sám, zatímco jeho Vendula, která má vířit kolem něho, víří někde v tramtárii. Karel má pocit, že funguje spíše jako debetní karta nežli manžel. Zkrátka, má toho dost a rozhodne se podat žádost o rozvod,“ zavzpomínal v knize syn Petr.

Karel prý nakonec vzal svou ženu na milost a nerozvedl se s ní. Kdyby tak učinil, Vendula by odešla s prázdnou. „Není bez zajímavosti, že když Karel s Vendulou uzavřel předmanželskou smlouvu, vytvořil tím situaci, že Vendula by při rozvodu z manželství odešla bez jakéhokoliv majetku. Inu, byla by na tom lépe, kdyby se »starý mlynář« utancoval. Karel se nakonec rozhodne věřit tomu, že má doma hodnou holku a on je vlastně ten, kdo to má v hlavě popletené. Verzi o Dorotě Máchalové zatím odkládá na polici společně se žádostí o rozvod,“ stojí dále v knize.

Záhada kolem úmrtí

Později se jim ještě narodil syn Jakub (18). Karel Svoboda se zastřelil na zahradě svého domu v Jevanech v roce 2007. V té době zrovna pracoval na hudbě k muzikálu Golem, který měl tehdy premiéru. Kolegové, kteří s ním muzikál chystali, říkali, že měli už delší dobu obavy o Svobodovo zdraví. Podle webu iDnes totiž zpozorovali, že nápadně hubne, a když se skladatele ptali, zda je v pořádku, odpovídal: „Jednou se to dozvíte.“

Natálka Jirásková se definitivně odstřihla od rodičů. Nepotřebuje mou finanční podporu, vydělá si sama, pochlubila se Kubelková

Související články

Další články

Nejnovější kauzy