Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Milan Chovanec oznámil národu: Tady končí legrace, ať policie začne vyšetřovat

Milan Chovanec oznámil národu: Tady končí legrace, ať policie začne vyšetřovat
Zdroj: extra.cz, Facebook.com
+ Další fotografie
ČSSD vycítila šanci, že takhle Babiš v defenzivě snad ještě nebyl. Ministr vnitra Chovanec má podporu premiéra Sobotky a spolu chtějí dostat ministra financí z vlády.

Na ministra financí Babiše praskly tři nahrávky. Skupina Juliuse Šumana (anonymní internetový účet) postupně zveřejnila tři sestříhané rozhovory. V té první nahrávce Babiš nadává kolegům z vlády. Ve druhé nahrávce se schází s novinářem Přibilem z Mafry. Nejzávažnější je ale třetí nahrávka - Přibil Babišovi nabízí policejní spis.

Politici jsou v šoku z toho, jak je možné, že se k ministrovi financí dostal spis ke kauze Beretta. Věc je natolik závažná, že podle Chovance už celou věc vyšetřují kriminalisté. "Pokud to tak skutečně bylo, je to skandál," uvedl ke třetí nahrávce šéf lidovců Pavel Bělobrádek.

"Když se podíváte, co v posledních dvou letech tiskly Lidové noviny a Mladá fronta Dnes, pak mne jímá hrůza. Například nedávné útoky na policejního prezidenta a policii ze strany Babišových novinářů. Je třeba, aby orgány činné v trestním řízení začaly okamžitě konat. Tady skončila veškerá legrace," uvedl Milan Chovanec.

Babiš odmítá, že by novináře Přibila manipuloval. Vše je podle něj jen provokace, kterou řídí politická konkurence.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy