Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Drsná zpověď pražské pokojské: Někdy nechápu, jak může být někdo tak bohatý takové prase!

Zpověď pražské pokojské není mírumilovná. Vzpomeňte si na tento
rozhovor, až budete opouštět hotelový pokoj plný bordelu a prostý
zpropitného.
Zdroj: profimedia.cz
Dělat pokojskou není žádná sranda. Malá mzda, těžká dřina a kolikrát nechutná překvapení. Vyhledavač ubytování Trivago nám pod příslibem anonymity jedné z pokojských zprostředkoval zajímavý rozhovor s představitelkou profese, kterou by většina z nás dělala, asi jen kdyby fakt na chleba (a cigára) nebylo.

Jak vypadá váš typický den? Můj den začíná v 7 ráno, kdy se potkávají všichni zaměstnanci hotelu k ranní poradě. Na poradě se probírají plány na konkrétní den, kolik přijíždí hostů, jaká je obsazenost hotelu. Samotný úklid pokojů začíná ve tři hodiny odpoledne s půlhodinovou přestávkou.

Kolik pokojů za den uklidíte a jak dlouho vám to zabere? Záleží na obsazenosti hotelu. Buď se jedná o velký úklid pokoje po tom, co host opustil hotel, anebo se jedná o takový běžný úklid, pokud host ještě v hotelu zůstává. Připravit pokoj pro nového hosta trvá v průměru 45 minut. Pokud se jedná o VIP pokoj, tak to trvá trochu déle. Úklid pokoje, kde hosté zůstávají, trvá někdy 10 až 15 minut.

Dala jste si někdy „šlofíčka“ v jednom z hotelových pokojů? Pokud dostaneme víc času na úklid většího pokoje, tak si lehnu na chvilinku i do peřin před tím, než je převlékneme. Někdy použijeme i pokojovou toaletu, ale jen v případě, že nestíháme. Není to dovolené, ale mnohé z nás to dělají.

Vzala jste si někdy něco, co patřilo hostovi? Není dovoleno se dotýkat věcí, které patří hostům, ale zároveň musíme ustlat a vyměnit ručníky. Takže pokud je něco na posteli anebo okolo, tak to samozřejmě musíme dát bokem. Nikdy jsem ale nic neukradla, pokud se ptáte na toto.

Co je to nejzvláštnější, co jste kdy našla v hotelovém pokoji? Našla jsem spoustu zapomenutých věcí, od kosmetiky, nabíječek na telefony, po spodní prádlo a různé erotické hračky. Nejvíc mě ale vyděsila panenka miminka, kterou jsem našla pod postelí. Vypadala tak živě, až jsem na chvíli uvěřila, že se jedná o živé dítě. Nakonec se ale ukázalo, že panenka patřila jednomu hostovi, který byl na lékařské konferenci, a jednalo se o maketu.

Pokud je k vám někdo z hostů neurvalý, přemýšlíte, jak mu to vrátit? Já osobně jsem nic špatného na oplátku neudělala, ale slyšela jsem, že jedna holka vytřela ručníkem koupelnu a pak ten ručník složila „jako nový“ pro toho hosta, který měl na ni předtím narážky.

Je něco, co vůbec v pokojích neuklízíte? Když mám čas, tak se snažím uklidit všechno. Někdy mám hodně na spěch a nedá se to všechno stihnout. V tom případě prostě vynechám vysávání koberců a rychle vše jen přetřu, vyměním ložní prádlo a uklidím koupelnu. Nejhorší na tom je to, že vedení očekává, že výsledek bude stejný v obou případech. V takových dnech prostě není čas na oddych, maximálně si odskočím na cigaretu.

Jsou všechny sklenice, hrnečky a příbory, které najdou hosté v pokojích, vždy čisté? Poté, co hosté odjedou, tak se všechny tyto věci nahradí čistými. Ale neřekla bych, že jsou úplně hygienické, neboť vše se dává do velké hotelové myčky a ta nevyčistí všechno nejlépe. V případě, že host bydlí v pokoji, tak měníme jen použité sklenice.

Jak často se v hotelu mění polštáře? A co povlečení? V hotelu, v kterém momentálně pracuji, měníme polštáře a povlečení po každém odjezdu hosta. V místě, kde jsem ale pracovala předtím, levnějším hostelu, jsme je měnili málokdy. Pokud na polštáři byla nějaká skvrna, tak jsme povlak jednoduše jen převrátili. To je jeden z rozdílů mezi levným hostelem a luxusním hotelem.

Jací jsou vaši kolegové? Chovají se k vám pěkně, i když jste cizinka? Mnoho pokojských je z ciziny. Většinou z Ukrajiny jako já, vycházíme spolu tedy dobře. Snad jen máme potyčky mezi sebou o to, kdo jaký pokoj bude uklízet. Hosté z luxusnějších pokojů často nechávají velké spropitné. Co se týče vedení, všichni manažeři jsou milí lidé, ale někdy umí být pěkně vystresovaní. Snažíme se o to, aby se u nás hosté cítili dobře a rádi se k nám vraceli.

Dokážete vyžít z platu pokojské? Plat pokojské není odpovídající tomu, kolik práce musíme zvládnout. Bylo by nemožné vyžít s rodinou jen z jednoho platu. Jako cizinka jsem ale ráda za každou práci. Určitě pomáhá i spropitné, které hosté nechávají v pokojích. Navíc hotelové prostředí je pěkné.

Jak se vůbec hosté ze zahraničí chovají v pražském hotelu? Někdy mám pocit, že snad v pokoji nikdo ani nespal, a na druhou stranu někdy nemůžu uvěřit, že někdo, kdo dokáže zaplatit tolik peněz za noc v luxusním hotelu, může být s prominutím takové prase. Často najdu zbytky pizzy po celém pokoji, nepořádek, rozházené spodní prádlo. Často se stane, že když zavítá do hotelu nějaká větší pánská skupina, hodně nábytku je poničeno. A o tom, jak vypadají postele, bych raději pomlčela. Hosté holt někdy očekávají, že po nich uklidíte, jako byste byla jejich matka.

Přijde vám práce hodně namáhavá? Co je na ní asi to nejtěžší? Občas se dokáži rozčílit nad nepořádkem v pokoji. Očekávali byste od bohatých lidí určité způsoby, ale pokoj po takových často vypadá jako klec v zoo. Jinak pokud se dostanu do kontaktu s hosty, tak si mě většinou nevšímají, někteří ale dokážou pozdravit a jsou i milí. Horší je to s vedením. Někdy má až příliš velké požadavky, ale nedá nám dost času. Jednou jeden manažer rozházel všechny postele v pokoji, které jsem předtím ustala, jen proto, že se mu zdálo, že nesplňují „hotelové standardy“.

Dokážete se rozzlobit na hosty, pokud neodpoví, když klepete na dveře? Někdy může být hodně otravné, pokud host neotevře nebo má na dveřích visačku Obsazeno a pak si stěžuje, že jeho pokoj nebyl uklizen. Nejlepší je setkat se s hosty osobně, protože pak si vás zapamatují a na konci pobytu vám většinou nechají spropitné.

Související články

Další články