Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Drsná zpověď matky Bartošové: Po potratu málem zemřela, pokusy o sebevraždu okecala

Svatava Bartošová o Ivetě Bartošové: Po potratu málem zemřela, pokusy o sebevraždu okecala
Zdroj: koláž eXtra.cz/herminapress/Profimedia
+ Dalších 7 fotografií
potrat

Matka zpěvačky Ivety Bartošové, která si před necelými deseti lety vzala život, poskytla otevřenou zpověď v knize Má dcera Iveta. Svatava Bartošová promluvila i o přerušení Ivetina prvního těhotenství s hudebním skladatelem Ladislavem Štaidlem, domácím násilí a pokusech o sebevraždu. 

Vynucená interrupce

Svatava Bartošová, matka tragicky zesnulé zpěvačky Ivety Bartošové, v knize Má dcera Iveta vyvrací řadu dezinformací, které vznikly za života její slavné ratolesti. Zároveň velmi otevřeně řeší určité události, s nimiž se jí několikanásobná držitelka ceny Zlatý slavík svěřila.

Formou rozhovoru v publikaci promluvila i o Ivetině prvním těhotenství s textařem a hudebním skladatelem Ladislavem Štaidlem, které skončilo interrupcí. Zpěvačka prý tehdy podlehla jeho naléhání, a i když si dítě přála, nakonec na vše přistoupila a těhotenství dobrovolně přerušila.

O potratu se Iveta Bartošová zmínila i ve své knize Neměla jsem se narodit. V době, kdy se Štaidlem záměrně otěhotněla, jí bylo pětadvacet let. "Dozvěděla jsem se to až z její knížky. Ona se s námi o těchto věcech nebavila," uvedla v nové knize Svatava Bartošová, kterou prý její dcera navštěvovala pouze tak dvakrát do roka.


Málem zemřela

Iveta tvrdila, že po potratu hodně krvácela a málem zemřela. "Myslím si, že je to pravda, protože byla už ve čtvrtém měsíci," míní matka slavné zpěvačky, od jejíž sebevraždy uplyne na konci dubna již deset let. To, že Ladislav Štaidl její dceru fyzicky napadal, Svatava nepotvrdila. "Říkala mi to, ale nechci to tvrdit, protože jsem u toho nebyla," uvedla matka Bartošové.

Své matce se nikdy nesvěřila ani se svými pokusy o sebevraždu. "Když jsem se na to zeptala, tak to vždycky nějak okecala, že to nebyla pravda. Všechny tyhle hrůzy jsem se dozvídala až postupně," posteskla si Svatava, jejíž dceři se nakonec podařilo vzít si život.

Artur Štaidl na premiéře filmu o své mamince:


Zpěvačka Iveta Bartošová dobrovolně opustila tento svět 29. dubna 2014 skokem pod vlak v pražské Uhříněvsi. "Dne 29. 4. 2014 tragicky odešla ze života zpěvačka, paní Iveta Bartošová. Věnujte jí prosím tichou vzpomínku a přejte klid její unavené duši. Za zarmoucenou rodinu maminka," stálo na parte. Do pravého horního rohu nechala napsat úryvek z Tiché písně, kterou Iveta považovala za svou modlitbu, citoval web Aha! pár dní po její smrti.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy