Karolína Plíšková se rozpovídala o tom, jaké bylo její dospívání, když jí zavřeli otce do vězení. Naše nejlepší současná tenistka tvrdí, že období to bylo velmi těžké, ale celou rodinu to posílilo. Jak moc to bylo těžké a jak se s tím vyrovnávala,proz­radila v deníku Today.

Když na Karolínu a její dvojče Kristýnu šla puberta a obě dívky dospívaly, tak přišla velká rána. Jejich milovaný otec musel nastoupit do vězení. Její tenisová kariéra byla na začátku a tohle byl velký šok.

Otec Plíškové se zapletl s gangem, který padělal cigarety. „Bylo to hodně těžké. Bylo nám třináct, on pracoval, měly jsme všechny peníze od něj, všechny trenéry platil on.“ Radek Plíšek si odseděl dva roky, poté se vrátil zpět k rodině, ale do vězení se ještě na rok podíval zpět.

„Udělalo nás to silnějšími,“ reaguje Karolína na to, že vězení celou rodinu rozhodně nerozdělilo, ale naopak.

„Nějak jsme prostě našly způsob. Myslím si, že na okruhu není nikdo, kdo by to měl nějak lehké. Každý má něco. Já ničeho nelituji. Samozřejmě jsme ho postrádaly, ale dalo nám to – mé rodině, mé matce i sestře – dalo nám to tolik síly bojovat. Mě osobně to hodně pomohlo. Do té chvíle jsme měly všechno, pak jsme to během jediného momentu ztratily,“ tvrdí Karolína.

Špatné zkušenosti zocelily Plíškovou a moc dobře si uvědomila, jak je lehké sklouznout na šikmou plochu. Právě třeba kvůli tomu je tam, kde je.