Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Vzestupy a pády Terezy Pergnerové. Rychlá sláva, pak tvrdé drogy a závislost. Moderátorku zachránil vlastní syn

Tereza Pergnerová a její proměna.
Zdroj: koláž eXtra.cz/Se souhlasem TV Nova i TV Prima
Předchozí Další
+ Dalších 18 fotografií
narozeniny

Autorka legendárního pozdravu "čágo belo, šílenci" Tereza Pergnerová (50) měla na začátku milénia v televizi Nova rychlý start. O to rychlejší byl její pád na dno, kdy propadla drogové závislosti. Dnes už je Tereza úplně jiným člověkem. Stala se maminkou, snaží se pomáhat ostatním například i prostřednictvím reality show. Stále se však najdou tací, kteří moderátorku vnímají negativně, jak sama potvrdila v rozhovoru pro Český rozhlas.

Tereza Pergnerová se zvýraznila hlavně díky pořadu Eso, kde vznikl i její slavný pozdrav "čágo belo, šílenci". Od té doby rychle stoupala na vrchol své slávy a televize Nova jí vycházela vstříc. Jak to tak ale bývá, rychlá sláva dokáže člověka semlít. A to se stalo právě i Tereze Pergnerové.


Někteří ji mají stále za feťačku

Předtím, než otěhotněla a stala se maminkou krásných dvou dětí, propadla drogám. Nejdříve užívala pervitin, poté najela na heroin, na kterém začala být závislá. Své démony moderátorka překonala. S postupem let se na období své drogové závislosti naučila dívat s určitým odstupem.

"Vše, co se odehrálo při odvykání z látky heroin, mi v konečném důsledku mnohé přineslo. Tím nechci říci, že bych tuto zkušenost opakovala nebo doporučovala. Od té doby, co jsem se potkala sama se sebou, tak nějak se přirozeně vyvíjím, chráním a opečovávám. Samozřejmě jsem stále snadný terč. Kdokoli bude chtít, stačí i po letech jen říct: Jsi feťačka a nemáš na obrazovce co dělat," svěřila se Tereza v rozhovoru pro Český rozhlas, kde přiznala, že někteří lidé ji mají stále špatně zafixovanou.

Moderátorka se nikdy nebála o své závislosti otevřeně hovořit. "Přišla první dávka a skoro bych řekla, že v ten okamžik jsem byla závislá a že se během chvíle stal největší problém mého života. Skoro několik měsíců vypadal heroin jako cesta k nirváně a oproštění se od starostí. Najednou svět vypadal úplně jinak," promluvila.

Motivace, detox a pomoc ostatním

Nyní se moderátorka snaží pomáhat ostatním, třeba i prostřednictvím televizních pořadů. Například v roce 2016 byla velice úspěšná v show Mise nový domov, kde dopřála lidem luxusnější bydlení. V posledních letech se angažovala v pořadu Ztracená rodina, což mělo za cíl znovu sjednotit blízké příbuzné.

Doporučené video: Rozhovor s Terezou Pergnerovou z Českého plesu.

Záchranou byl pro Pergnerovou její syn Samuel, kterého dostala znovu do péče po detoxu v Plzni. Poté poznala Jiřího Chlebečka, kterému porodila dceru Nathalii. Obě děti jsou dnes již dospělé. "Syna mám v zahraničí a Nathálka je na intru, takže my jsme s mužem osiřeli a jsme taková pidi rodina," řekla před rokem Pergnerová pro eXtra.cz. Nyní moderátorka slaví 50. narozeniny.

Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

Související články

Další články

Nejnovější kauzy