Ve středeční premiérové Výměně manželek uvidíme rodinu z České Lípy, kterou tvoří Tereza (23), Pavel (37), synové Kuba (18 měsíců), Vojta (5), Tonda (6) a dcery Anička (3) a Helenka (2). Na druhé straně se seznámíme s Kristýnou (23), Lukášem (27) a synem Filipem (18 měsíců), kteří žijí v Milovicích.

Tereza s Pavlem se seznámili na internetu, jsou spolu dva roky a zažívají první větší krizi. Trápí je nedostatek financí a pocit odcizení. Kristýna s Lukášem zase zažili těžké chvíle kvůli nemoci svého syna Filípka. Ten se narodil s vrozenou vadou srdce a za sebou má několik operací.

Během Kristýnina těhotenství chyběl jen krůček ke konci jejich vztahu. Lukáš totiž těhotnou Kristýnu podvedl s její kamarádkou. Ve Výměně manželek doslova říká „Nechal jsem se zblbnout mladou a vyzáblou holkou. Trvalo to asi dva měsíce.“

Zároveň dodává, že si jednoho dne uvědomil, o co všechno by přišel, pokud by nadále pokračoval v tomto mileneckém vztahu. Od té doby má oči jenom pro Kristýnu. „Bylo hrozně těžké a strašně dlouho trvalo, než jsem zpátky získal její důvěru.“

Kristýna tvrdí, že Lukášovi nevěru už odpustila, ale pokaždé když přijde řeč na toto téma, tak se rozpláče. „Odpustila jsem mu, ale nezapomenu na to. Mám to pořád v hlavě. Nejvíc mi ublížilo, že mi tohle udělal, když jsem byla těhotná,“ dodává s pláčem Kristýna.