Po velmi vyhrocené debatě se obě rodiny vypravily k sobě domů. Diváci mohli být svědky opravdu drsného vyříkávání názorů. Sabina a Jana se do sebe pustily skrz nepořádek doma a výchovu dětí.

„Ty jsi mi tam nechala opravdu neskutečný nepořádek, to nebylo možné,“ atakovala Sabina Janu, která do sebe jen tak šít nenechala. „A co ty? Ty jsi uklízela čtyři dny před Výměnou manželek, takže jsi všechno naházela do kumbálu.“

Situace byla natolik vyostřená, že to v jednu chvíli vypadalo, že se obě dvě ženy do sebe pustí a poperou se. Poté obě dvě odešly od stolu s brekem. Punkerka Jana si nebrala servítky a Romana vyhodila z domu.

Ten se vrátil domů k dětem a nedokázal ukočírovat své emoce. „Maminka přijede později. My se s maminkou už neuvidíme, prostě jsme se rozešli a budeme muset na sebe zapomenout. Nedokážeme být na sebe hodní, tak jak jsme byli na sebe hodní třeba s tetou,“ začal Roman vysvětlovat dvěma dětem, které z toho byly naprosto v šoku, protože něco takového nečekaly. Starší Laura, která už chápe hodně věcí, byla hodně vykolejená. Za chvíli dorazila i Jana a ani před dětmi se nezdráhala používat slovník jako dlaždič.

Roman si sbalil své tašky a opustil dům. „Bolí to jak čert, ale v tomhle už mám jasno. Je to to nejtěžší rozhodnutí v životě, kvůli těm dětem. Jenom kvůli nim. Kvůli Janě ani ne,“ řekl na závěr.