Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Zápisník alkoholičky

Drsná válka Gottových: Vrať milionovou dotaci, vyzvala vzteklá Dominika Ivanu!

Výzva Dominiky Gottové: Veřejně žádám Ivanu, aby inkasované dotace státu vrátila!
Zdroj: profimedia.cz
Předchozí Další
+ Dalších 6 fotografií
bezpráví

Dominika Gottová (48)  se opět navezla do své macechy Ivany Gottové (46). Vdově po svém slavném tatínkovi Karlu Gottovi (†80) vyčítá, že měla prostřednictvím své agentury Karel Gott Agency s.r.o. čerpat dotaci převyšující milion korun. Ačkoliv na ni měla nárok, podle Dominiky takovou finanční injekci rozhodně nepotřebovala a prostřednictvím emailu, který zaslala i do redakce eXtra.cz ji vyzvala, aby dotaci neprodleně vrátila.

Dominika Gottová je nejstarší ze čtyř dětí naší hudební legendy Karla Gotta. Se svou macechou Ivanou si nikdy zrovna nepadaly kolem krku. Vdova po Gottovi jeho prvorozenou ratolest totiž údajně připravila o dědictví. Nevycházely spolu za Karlova života a po jeho smrti se propast mezi nimi ještě více prohloubila.

V posledních dnech se ukázalo, že i značně movité celebrity nelenily a nechaly si od státu vyplatit podporu v době koronavirové pandemie. Jak jsme v soboru informovali, tak kromě Michala Davida, Emmy Smetany, Tomáše Kluse či Lucie Bílé inkasovala více než milion korun i agentura Ivany Gottové. Na základě těchto informací Dominika veřejně vyzvala Ivanu a firmu Karel Gott Agency s.r.o., aby vrátila covidové dotace ve výši 1 322 616 Kč.

Veřejná výzva

"Dobrý den do Česka. Ráda bych upozornila na informace, které se týkají firmy manželky mého otce, pana Karla Gotta," napsala Dominika úvodem. "S velkým údivem jsem zjistila, že paní Ivana Gottová jako jednatelka Karel Gott Agency, s.r.o., dostala od státu během koronavirové pandemie dvě finanční podpory. Nejprve 969 864 Kč ve Výzvě číslo 2 a následně 352 752 Kč ve výzvě číslo 3," informovala nejstarší z Gottových dcer a přidala k dopisu i odkaz na web hlidacstatu.cz, kde jsou zmíněné údaje k dohledání.

"Zatímco mnoho českých podnikatelů, kteří svou činnost v době pandemie vykonávat nemohlo, na peníze nedosáhlo nebo na ně doteď čekají, manželka mého otce přijala od českého státu takto vysoké peníze," dala najevo své rozhořčení Dominika, která trvale žije ve Finsku, a následně vznesla otázku, z jakých důvodů Ivana finance potřebovala.

Ivana mlčí

"Novinářům na otázky k tomuto tématu neodpovídá. Jedinou odloženou činností agentury Karel Gott Agency v době covidu byly, jak jsem zjistila, dva již dříve vyprodané vzpomínkové koncerty na mého otce v pražské O2 areně. Tržba za ně je dost vysoká a paní Gottová zcela jistě dotaci od státu - ať už na pokrytí jakýchkoli nákladů - nepotřebovala!" zdůraznila Dominika, která neváhala dodat, že Ivana prostřednictvím firmy Karel Gott Agency loni inkasovala desítky milionů korun za prodej autobiografie Dominičina otce a také za prodej vstupenek na film Karel.

Dominika, která cítí velké bezpráví, si skutečnost, že se Ivana opět obohatila na její úkor, nechce nechat ani za nic líbit. Rozhodla se tedy veřejnou cestou žádat, aby vdova po jejím otci inkasované dotace státu vrátila. "Už v roce 2020, což byl první covidový rok, měla firma Karel Gott Agency zisk 3 200 000 Kč, jak vyplývá ze sbírky listin na justice.cz. Jak dopadl loňský rok, zatím v systému napsáno není," zmínila rozhořčená slavíkova dcera.

"Výzvu k vrácení peněz činím proto, že se mi takový postup agentury, která pečuje o uměleckou pozůstalost mého otce, hrubě nelíbí a myslím, že by se to nelíbilo ani tatínkovi," dodala závěrem se slovy, že se k situaci vyjádří obsáhleji v pokračování své knihy Poslední roky s Karlem, na které se svým týmem momentálně pracuje.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy