Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Drsná válka Babišů: Syn hodlá svědčit proti otci, ten tvrdí, že se o něj vzorně stará

Babiš tvrdí, že má o syna strach
Zdroj: Profimedia
premiér

Premiér Andrej Babiš (ANO) v Televizních novinách na Nově uvedl, že jeho syn Andrej Babiš mladší je obětí podvodníka. Tím má být podle něj režisér Vít Klusák, který byl přítomen incidentu, kdy Babiš junior konfrontoval svého otce na zahájení předvolební kampaně. Klusák však popřel jakoukoli spojitost s tímto incidentem.

„Je mi to moc líto. Největší šok pro mě je, že můj syn je rukojmí podvodníka Víta Klusáka, který podvedl lidi natočením dokumentárního filmu Český sen v roce 2004. Tehdy přišlo 30 tisíc důchodců do hypermarketu, který neexistoval,“ uvedl ve zprávách na Nově premiér Andrej Babiš. Reagoval tím na čtvrteční incident, kdy ho vlastní syn Andrej Babiš mladší konfrontoval přímo na zahájení kampaně hnutí ANO před sněmovními volbami v Ústí nad Labem.

„Tati, ahoj, tady Andrej mladší. Právě jsem vyšel od psychologa a mám soudního znalce, který mě vyšetřil. Jak se cítíš, když mě vidíš?“ ptal se Babiš mladší premiéra před novináři. „Proč jsi mi ublížil, i s tím Rusem Protopopovem? Budu se bránit a budu bojovat. Přeji ti hodně štěstí v tvojí kampani a oblbování českého národa tvojí sektou ANO. Maj sa, see you again, ale na dálku, budeš mě vidět v médiích,“ řekl Babiš mladší svému otci.

Klusák se brání

Babiše mladšího na místě doprovázel režisér Vít Klusák. Ten později řekl, že akci neplánovali a šlo o shodu náhod. "Chápu, že to bude znít naprosto neuvěřitelně, protože sám jsem z toho ještě teď dost zaskočený. Asi před čtrnácti dny mě Andrej Babiš mladší požádal, jestli bych ho nedoprovodil do Ústí, kde měl setkání s jedním klinickým psychologem. Tu cestu jsme skutečně vykonali, dopoledne jsme byli v Ústí. Andreje jsem tam dovezl," vysvětloval Klusák pro server iRozhlas, jak se ocitl s Babišem juniorem zrovna na místě, kde měl v tu dobu kampaň premiér.


"A později, když jsem ho opět vyzvedával a měli jsme se vydat na Prahu, jsem navrhl, že si dáme polévku. A protože jsem ve Větruši dříve točil Ano, šéfe!, navrhl jsem, že zajedeme tam. Když jsme tam dojeli, parkoviště bylo plné policistů. A Andrej říká: Co se tady děje? Tak jsme zašli na recepci hotelu. Pan recepční nám pobaveně řekl, že je tady start kampaně hnutí ANO. A Andrej řekl: Vytáhni telefon a toč. A já už jsem potom jenom sledoval, co se děje," dodal Klusák, podle kterého celý nápad vznikl asi 120 vteřin před tím, než Andrej na svého otce promluvil.

Babiš tvrdí, že se o syna vzorně stará

Premiér Andrej Babiš si však zjevně myslí něco jiného: "Mám velký strach o mého syna, mám strach o jeho zdraví, on je manipulován skupinou lidí, kteří ho zneužívají k politickému boji proti mně. Já se o něj vzorně starám a starám se o své děti. “ uvedl Babiš, podle kterého do oné „skupiny podvodníků“ patří i novinář Pavel Šafr. Toho dokonce označil za psychopata.

Andrej Babiš mladší tvrdí, že má posudek, který dokazuje, že je psychicky zdravý. "Pro ty, kteří se ptají, kdy budu vypovídat na policii: pokud mě nesmete nějaké tornádo, neuklouznu v koupelně nebo tak nějak, pak k zavlečení na Krym to bude 9. září a k Čapímu hnízdu 13. září,“ uvedl Babiš mladší ve čtvrtek na Twitteru k probíhajícímu vyšetřování premiérovy kauzy

.
Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy