Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Drsná kritika Andreje Babiše: Jen psychopat zakáže starým lidem kontakt s rodinou, míní lékař

Drsná kritika Andreje Babiše: Jen psychopat zakáže starým lidem kontakt s rodinou, míní lékař
Zdroj: Showpix
+ Další 2 fotografie
ROZHOVOR
Premiér Andrej Babiš (66), který je zodpovědný za veškerá opatření státu v boji s pandemií covidu, bývá kritizován ze všech stran. Podle jeho silného názorového odpůrce MUDr. Jana Hnízdila (63) jde o ukázkového psychopata, protože jen ten zamezí kontakt seniorů s milovanými.

Kdybychom se mohli vrátit strojem času o čtrnáct měsíců dřív a povědět komukoli o tom, jak bude země vypadat v březnu 2021, asi by se nám vysmál. Jsme ale nyní státem restrikcí a zdaleka to nevypadá, že bychom se v brzké době dočkali uvolnění.

Jan Hnízdil: Jsme národ vystrašených marodů

Lékař MUDr. Jan Hnízdil v rozhovoru pro eXtra.cz vyjmenovává, jak nás boj s covidem změnil a jak špatné mínění má o předsedovi vlády.

Už je to rok, co žijeme s covidem. Co vás za tu dobu nejvíc překvapilo?

„Překvapilo mě, jak se dá za necelý rok z relativně zdravého národa vyrobit národ vystrašených, zmanipulovaných marodů. Stačí k tomu málo – strach. Když se od rána do večera na lidi z médií valí zprávy o počtu nakažených, zemřelých, profesoři Flégr, Hořejší, prezident Lékařské komory Kubek a další straší deseti tisíci mrtvých, mrazáky, přeplněnými nemocnicemi, nestíhajícími krematorii a podobně, má to obrovský dopad na psychiku. Může to zabít i zdravého člověka, i kdyby žádný koronavirus neexistoval. Takovou mediální propagandu ještě nikdy v historii žádná nemoc neměla.“

Jak k tomu mohlo podle vás dojít?

„Nejdřív jsem si myslel, že je to způsobené neznalostí, nezkušeností. Pak jsem změnil názor. Je to systematická dezinformace a manipulace s lidmi. Každodenní zprávy o počtu nově nakažených jsou lživé. Nejde o nově nakažené, ale o pozitivně testované. Pozitivní test přitom vůbec nevypovídá o tom, že je člověk nakažený, nakažlivý nebo nemocný. Bez dalších vyšetření je ta informace k ničemu.

Jak stále opakuji, ‚všeliké testování zdravých lidí toliko pro hovado dobré jest‘. Statistiky o počtu zemřelých vůbec nevypovídají o tom, že ti lidé zemřeli na covid. Byli jen pozitivní, příčina úmrtí mohla být úplně jiná. Ministr zdravotnictví Blatný se podřekl, že do statistiky se počítají i pozitivně testované oběti dopravních nehod…

Andrej Babiš je bezohledný psychopat, míní lékař

Od začátku vládu Andreje Babiše (66) kritizujete, preference ANO ale úplně drasticky neklesají. Překvapuje vás to?

„Nepřekvapuje. Chování Andreje Babiše a dalších s Michalem Třískou podrobně rozebíráme v knize Všichni jsou psychopati, jenom já jsem letadlo, která právě vyšla. Ti lidé jsou charakterově zmrzačení – draví, arogantní, bezohlední, bezcitní. V jejich původních rodinách nefungovaly vztahy, nepoznali lásku, nedokážou ji ani přijímat, ani dávat. Podle toho se chovají. Citlivý a soudný člověk by nikdy nenařídil dlouhodobou izolaci starých lidí, zavření škol, omezení kontaktu.

My se divíme, jak si to mohou dovolit, oni se diví, čemu se divíme. Pro něj jsou mezilidské vztahy, láska, soucit, svědomí a podobně vyprázdněné pojmy. Boj proti koronaviru řídí trestně stíhaná, mentálně narušená, psychicky labilní a nepříliš bystrá osoba.

Již dřív jste naznačoval, že je podle vás premiér posedlý strachem ze smrti. Názor jste tedy nezměnil…

„Ne. Svůj vlastní strach promítá do řízení státu, přenáší to na občany. Pod záminkou boje proti koronaviru odvádí pozornost od vlastní neschopnosti, ničí ekonomiku, vzdělání, kulturu nebo podnikání. Vystrašení lidé mu stále věří, že je zachrání. Jednou před migranty, jindy před ekologickou krizí, koronavirem nebo před nimi samými.

Tvrdé jádro voličů ANO má ráz sekty. Říkám jim Svědci Babišovi. Pro vůdce jsou ochotní udělat cokoliv. Když řekne, že nejlepší ochranou proti koronaviru je, když skočí ze skály, tak skočí.“

MUDr. Jan Hnízdil je internista a rehabilitační lékař, založil a provozuje pracoviště komplexní psychosomatické medicíny Hnízdo zdraví. Je podporovatelem občanské platformy Zdravé fórum požadující po vládě úplně jiné (a prý rozumnější) řešení situace.

Proč se vláda podle MUDr. Jana Hnízdila snaží, aby nikdo z nás nebyl zdravý? Toto a další již brzy na eXtra.cz v pokračování rozhovoru.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy