Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

DRSNÁ FAKTA: Vánoce o samotě jsou stejně vražedné, jako 15 cigaret denně!

DRSNÁ FAKTA: Vánoce o samotě jsou stejně vražedné, jako 15 cigaret denně!
Zdroj: archiv
Britská organizace The Jo Cox Loneliness Commission přišla se studií, která má jasně dokazovat, že zdraví, a to nejenom duševní, lidí, kteří jsou zejména o Vánocích osamoceni, trpí úplně stejně, jako kdyby vykouřili 15 cigaret denně. Organizace zároveň tvrdí, že osamělost může zvyšovat riziko smrti až o třetinu. Největší počet lidí, kteří tráví Vánoce sami je mezi důchodci.

Samota a izolace od okolního světa je pro lidi stejně životu nebezpečná jako patnáct vykouřených cigaret denně. Vychází to z nejnovější studie organizace The Jo Cox Loneliness Commission. Organizace je přesvědčena, že by se tímto problémem měla zabývat britská vláda.

Největší počet lidí, kteří bývají nejenom o Vánocích osamoceni je mezi důchodci, kteří nemají například žádnou rodinu a na vše zůstali úplně sami. Osamělost je pro každého člověka značně frustrující a může mít velmi negativní dopad na psychické i fyzické zdraví.

"Samota může mít devastující následky. Důkazy naznačují, že společenská izolace zvyšuje riziko předčasné smrti zhruba o třetinu,“ řekla pro The Sun šéfka britských vědců a lékařů Jane Cummingsová.

Podobná situace panuje i v Česku. Nezapomínejte proto alespoň o svátcích na vaše osamělé známé a sousedy. Lidé by o Vánocích neměli být sami a tento svátek by si měli užít bez stresu a v naprosté pohodě.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy