Tato vtipná konverzace má však lehce smutné pozadí. Jak Marie, tak Václav trpí Crohnovou chorobou – chronickou nemocí zažívacího ústrojí. Navíc Václav je téměř neplodný a miminko, které se má narodit, je výsledkem umělého oplodnění. „To, že máme chorobu oba dva, beru jako výhodu. Dokážeme se jeden do druhého vcítit. Partner vidí, že když mám bolesti a jsem unavená, tak to nebere jako zpohodlnění a flákání,“ svěřila své obavy Marie.

V dalším příběhu se diváci seznámí s párem, který si prošel několika potraty a nakonec maminka porodí během tzv. překotného porodu. Porod jde rychleji, než by být mělo, a hrozí tak šok nejen pro rodiče, ale hlavně pro miminko. „Maminka říkala, že potřebuje čůrat, tak jsem si ji vzala, že ji nejdříve vyšetřím, a tam už na mě vykukovala hlavička. Ta vylítla jako špunt z lahve,“ popisovala nakonec porod jedna z porodních asistentek.

A jak je těžké vyrovnat se s tím, když vás vaše matka nechá na porodním sále a jaký kvůli tomu získáte přístup k životu, prozradí třetí pár ze středečních Malých lásek.

Další díl silných příběhů Malých lásek už zítra ve 21.30 na Nově!