„Postoval jsem video s malým Quentinem, jak se koupe v bazénu. Nebylo tam vůbec nic závadného, ani nic nevhodného nevykukovalo. Ale dostal jsem banána na měsíc. Vlastně za šíření dětské pornografie, “ kroutí hlavou manžel Ornelly Koktové (25).

Facebook jde opravdu ode zdi ke zdi. Dřív mohli lidé druhým vyhrožovat klidně i vraždou a nic se jim nestalo. Dnes pomalu proti druhému použijete nepřijatelné interpunkční znaménko a už vás odstaví.

Nicméně video s Quentinem šlo asi pryč hlavně kvůli tomu, aby snad, nedejbože, nelákalo pedofily. V určitou chvíli se pod vodou tak z pěti procent rýsuje náznak jeho budoucí chlouby a pak nahý klučina dvě vteřiny ukazuje půlky nad vodou. Jenže to už je podle sociálních sítí asi příliš, a tak Josef Kokta dostal flastr.

„Blokace za vyjadřování se k politice zpřísnilo nejvíc, ale já na svém profilu naštěstí žádnou politiku neřeším. Jsem liberál. Ale oni evidentně člověka zablokují klidně i za prkotinu. Horší je, že mi to už jednou i hodně uškodilo v práci. Taky jsem dostal blokaci za nějaký totální nesmysl, ale protože se mimo jiné živím správou sociálních sítí, najednou jsem nemohl měsíc nic dělat. Řeší se to samozřejmě druhým profilem, jemuž se po konci blokace na tom původním profilu přiřadí správcovská práva. Ale stihne to uškodit,“ dodal Josef, který se dost bojí, kam až přehnaná cenzura Facebooku jednou zajde.