Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Drsná bitka v Teplicích: Policie klečela muži na krku. Ten následně v sanitce zemřel

Policejní napadení v Teplicích.
Zdroj: Se souhlasem Zdenek Z/Facebook video, koláž eXtra.cz
+ Další fotografie
Bitka

Po sociálních sítích se šíří video, na němž je zachycen drsný zákrok tří policistů proti jednomu muži. Policisté muže pacifikují, ten se jim chvíli brání, ale nakonec prohrává. Obyvatelé města Teplice, kde se událost stala, to označují za policejní brutalitu. Něco takového však mluvčí odmítla. Muž v sanitce zemřel, ale pravděpodobně kvůli tomu, že si vzal velmi vysokou dávku drog. 

V sobotu odpoledne se měli po centru Teplic pohybovat dva muži, kteří byli s největší pravděpodobností pod vlivem drog. Jeden ze svědků zavolal na linku 158 a popsal, že jsou muži agresivní, ničí zaparkovaná auta a také se mezi sebou stihli poprat.

Na místo ihned vyrazila policejní hlídka. Jeden z mužů utekl, druhého policie zpacifikovala a nasadila mu pouta, jak to pro deník Blesk.cz popsala mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Policisté chtěli muže uklidnit

Video, které natočil jeden z náhodných svědků z okna přilehlého panelového domu, ukazuje zákrok tří policistů na onoho muže. Video muž poté umístil na svůj facebookový profil, ale později ho stáhl nebo si skryl profil.

Na videu je vidět, jak se policisté snaží muže uklidnit a nasadit mu pouta. Dva policisté na muži téměř leží a třetí se pohybuje kolem a v ruce drží teleskopický obušek. „Ruce za záda,” křičel policista, ten ale odmítal spolupracovat. Několik minut mu klečel na krku, ale nakonec se situaci podařilo uklidnit.

Pro muže si potom musela přijet sanitka, protože byl ve velmi špatném stavu. „V ní následně zemřel,” dodala policejní mluvčí. Obyvatelé Teplic celý zákrok označili za policejní brutalitu a video v nich vyvolalo zděšení. Hyšplerová odmítla, že by se na smrti narkomana podíleli zasahující policisté. Muž zemřel zřejmě na následky velmi silné dávky, kterou si jakožto narkoman vzal.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy