Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Drogy, kriminál a Most! Godla vyzradil další životní tajemství

Zdroj: extra.cz
+ Dalších 49 fotografií
výpomoc
Zdeněk Godla, který výborně hraje Frantu v oblíbeném seriálu Most!, má za sebou minulost kriminálníka, o které se nebojí otevřeně hovořit. Ze všeho špatného se už dávno vyhrabal a možná právě proto se jeho nejlepším přítelem stal Julius Oračko, trestanec a napravený narkoman, kterého Godla vytáhl ze dna, udělal z něj spořádaného člověka a domluvil mu i práci snů.

Zdeněk Godla je v reálu zřejmě stejně dobrým přítelem, jakým je v seriálu Most!. Zatímco v seriálu zachránil Luďana před naštvanými Romy z Chanova, v reálu zachránil svého nejlepšího přítele Julia Oračka od pádu na absolutní dno. Několikrát trestaný muž s drogovou minulostí žil jednu dobu skutečně bídně a byl to právě Godla, kdo mu pomohl žít zcela normální život.

Snímek Cesta ven, kde seriálový Franta exceloval, byla pro jeho nejlepšího přítele první hereckou stanicí. Ačkoliv mu menší role feťáka mohla zvednout sebevědomí a dopomoct mu k uvědomění, že se jeho život může od základů změnit, jen pár chvil po natáčení skončil opět ve vězení. To ale Godla nenechal jen tak. „Hned jsem volal Petru Václavovi (režisér a scenárista), že Julek sedí a jestli by nedokázal něco zařídit. A on mu pomohl, požádal o prominutí půlky trestu a fakt ho dostal ven. A dal mu hlavní roli ve Skokanovi. Borec, toho si vážím! No a já potom Julka dostal k nám, do Chomutova a dal jsem mu ženu,“ řekl Zdeněk Godla v rozhovoru pro Téma.

Z vězně se tak díky Zdeňkovi Godlovi stal herec v hlavní roli. Seriálovému Frantovi však Julius Oračko nevděčí jen za kariéru, ale i za rodinu, kterou nyní má. „Když mi ukazoval její fotky, nemohl jsem věřit, taková tlustá a asi šedesátiletá babka. Spali někde po bouračkách, fetovali. Navíc mi volal režisér Petr Václav, abych Julka po propuštění nechal u sebe a nějak podržel. Tak jsem rozhodl, že ho seznámím se svojí kamarádkou, fajn holkou s dvěma holčičkami,“ sdělil Godla, s jehož kamarádkou má teď Julius další dvě děti. Oračko také definitivně přestal s drogami, v Mostu! se ukázal jako Laco a žije životem, na který může být skutečně pyšný.

Související články

Další články