Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Drogové potíže syna Ládi Mrkvičky: Na hlavě si vytetoval gram heroinu, vzpomíná spoluvězeň

Ladislav Mrkvička ve filmu Staříci (2019).
Zdroj: reprofoto film Staříci
+ Další 3 fotografie
ZÁVISLOST
Jak redakce eXtra.cz již informovala, nedávno zesnulý Ladislav Mrkvička (†81) se až do své smrti trápil nezdary svého syna Jakuba, který od čtrnácti let bojoval s drogovou závislostí. Nyní se nám podařilo hovořit s bývalým muklem, který popisuje, jaké zážitky měl ve vězení se synem výborného herce.

Ladislav Mrkvička se trápil

„V roce 2001 jsem byl se synem Ladislava Mrkvičky na jedné cele ve Stráži pod Ralskem. Byl tam jen na skok. Ale doteď si ho tam budou všichni pamatovat. Byla to troska, co žila jenom pro drogy, heroin bral i v kriminále. Jeho táta se kvůli němu trápil,“ prohlašuje podle svých slov bývalý spoluvězeň Jakuba.

„Jednou se tím svinstvem předávkoval, odvezli ho na JIP, a když se po čtrnácti dnech vrátil zpátky, dali ho k nám na pokoj, na oddělení mezi pracující, aby byl pod dohledem. Bohužel jeden ze zaměstnanců věznice byl těžký alkoholik, co chodil do práce vyspávat kocoviny, takže neřešil, co chodí v kilogramových dopisech. Mistr Mrkvička tak měl dál neomezený přístup k heráku,“ tvrdí muž s inciálami P. K., který Jakuba Mrkvičku považoval za bohatého a rozmazleného kluka.

Drogové tetování

Dokonce si na bok hlavy nechal vytetovat švabachem GBH, což je zkratka pro gram bílého heroinu. Kamarádi jsme nebyli, feťáci se svěřují zase feťákům a tím já nebyl. Ve Stráži pod Ralskem si ale mladého Mrkvičku budou pamatovat asi všichni. Zásoboval celý barák. A že jich tam bylo,“ vzpomíná napravený hříšník.

„Já celý výkon trestu pracoval, takže jsem ho většinou jen viděl sjetého a občas pozvraceného v posteli. Bylo mi lito jeho táty. Pokoušel se mu pomoct, platil mu drahé léčení, dotoval ho, ale on na něj a celou rodinu kašlal,“ dodal muž.

Vykoupení

Redakce eXtra.cz se jeho tvrzení pokoušela ověřit i u Jakuba Mrkvičky, nijak ale nereagoval. Nedávno se ale vyjádřil k smrti táty na sociální síti, do nebe mu poslal vzkaz vděku za to, co pro něj udělal.

Před několika lety se Ladislav Mrkvička svěřil, že o syna pečují s jeho matkou, u níž bydlel a u které se snažil držet stranou návykových látek. O tom, že se Jakub dostal jeden čas za mříže, se také veřejně ví již delší dobu.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy