Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Drogerie DM jede dvojí ceny! V Německu je to levnější než v Česku! Jak to vysvětlují manažeři DM? To musíte vidět!

Dvojí ceny v drogerii DM pro Česko a Německo!
Zdroj: eXtra.cz
+ Dalších 9 fotografií
Před pěti měsíci oblétl Českou republiku skandál týkající se cen v drogeriích sítě DM. Češi se začali bouřit a řada z nich tuto drogerii začala bojkotovat. Česká veřejnost se nehodlala smířit s tím, že by měla za drogistické zboží platit více než Němci, přičemž má poloviční platy. Kolem této kauzy byl velký humbuk, jenomže ten odezněl a nestalo se vůbec nic. Dojeli jsme do Německa na další nákup a nic se nemění. Proč jsou dvojí ceny? Přinášíme vám vyjádření vedení DM.

Před pěti měsíci tato informace o různosti cen v českých a německých drogeriích DM vyvolala obrovskou vlnu nevole u veřejnosti. Lidé byli naprosto rozhořčeni, když zjistili, že v sousedním Německu mohou zakoupit zboží levněji.

Mnoho z nich se rozhodlo, že drogerii DM budou bojkotovat. Hlavní příčina byla, že Češi mají naprosto jiné platové ohodnocení než Němci. Proč by tedy měli platit za výrobky více peněz?, ptali se lidé z celé republiky.

Po pěti měsících jsme se znovu vydali do německých Drážďan, abychom zjistili, zda se situace nějak změnila. O tom, jak jsme dopadli, jsme psali ZDE

Zjistili jsme, že ceny výrobků se nijak nezměnily a vše zůstalo při starém. Proto jsme se obrátili na manažera komunikace Jiřího Peroutku, zda by se mohl k současné situaci rozdílných cen v drogeriích DM v Německu a Česku vyjádřit.

A přišla nám tato odpověď:

„Hlavním faktorem, který ovlivňuje prodejní ceny, je odlišná situace na českém a německém trhu. Konkrétním důvodem rozdílnosti cen je zejména různá výše obratu v poměru na jednu prodejnu DM, která pro DM Česká republika vyznívá více než třikrát méně výhodně. Zabývali jsme se také porovnáním cen DM značek a dle našich statistik jsou ceny DM značek v Německu v průměrně jen o 4,2 % nižší než v České republice. Srovnávat ceny jednotlivých produktů proto může být zavádějící. I když se ceny mohou lišit, kvalita DM značek je totožná s kvalitou produktů prodávaných v Německu a nebo například v Rakousku. Do rozdílnosti prodejních cen u dodavatelů jiných značek než privátních značek DM se také navíc promítá rozdílná výše nákupních cen pro jednotlivé trhy,“ uvedl pro eXtra.cz manažer komunikace Jiří Peroutka.

Tímto vyjádřením vedení DM přiznalo, že v Německu jsou ceny průměrně o 4,2% nižší než v České republice. Manažer komunikace Peroutka se ovšem dušuje, že kvalita výrobků v Česku je stejná jako v sousedním Německu.

Máte podobné zkušenosti s nákupem v zahraničí? Narazili jste na jiné ceny? Na jiné složení výrobků? Ozvěte se nám na adresu redakce@extra.cz.

Související články

Další články