Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Drbna ze Slunečné Jana Stryková slaví 41: I když její muž pije, prožívá osudovou lásku

Jana Stryková
Zdroj: profimedia
+ Dalších 7 fotografií
narozeniny
Jana Stryková (41) patří mezi čtyři herečky, které se v seriálu Slunečná postavily do rolí protivných, krásných, otravných a urputných manželek. Švadlenka Petra Slaninová je hlavní informátorkou a drbnou, které nemůže utéct nic, co se ve vesnici děje. Jana si tuto roli velmi užívá také proto, že na place prý prožívá osudovou lásku.

Její role sice není hlavní, ale bez vedlejších úloh by seriál vůbec nebyl tím, čím je. Herečka z Národního divadla Jana Stryková si nemůže natáčení seriálu vynachválit nejen kvůli tomu, že se tam potkává se skvělou partou hereček, která je každá tak trochu z jiného světa, ale také proto, že prý na place prožívá osudovou lásku.

Drbna, co miluje svého muže

Tedy řečeno trochu s nadsázkou. „Jsem manželka Karla Zimy, respektive Pavla Slaniny, a já jsem Petra, takže to je osudový pár. Petra a Pavel, to je jasný! Jsem švadlenka, živitelka rodiny, protože můj manžel je na pracáku a jeho největší koníček je alkohol,“ popisuje herečka, která je na Primě jako doma. Objevila se v Modrém kódu, seriálu Tátové na tahu a teď Slunečná.

Když se k ní dostala nabídka hrát ve Slunečné, nejdůležitější pro ni bylo, s kým bude hrát. „Strašně dlouho jsem se neviděla s Terezou Brodskou, se kterou jsem naposledy byla v Dokonalém světě. S Danou Batulkovou, se kterou jsem byla roky v angažmá v Divadle Rokoko, jsem za tato setkání ráda,“ vylíčila herečka, která stejně jako ostatní miluje hádací scény.

Rodačka z Brna žije v Krkonoších

Ty si podle jejích slov někdy s kolegyněmi upraví k obrazu svému. "Někdy se ale nejde držet scénáře, protože čtyři ženy mají jiný pohled na svět než pan režisér. Ale snažíme se. Mnohdy si to ale dáváme lépe do pusy, aby to bylo uvěřitelnější a lépe se nám do těch postav dostalo,“ vysvětlila Jana.

V soukromém životě žije herečka se zvukařem a vnukem Waldemara Matušky Matějem Matuškou a pětiletým synem v Krkonoších.

Související články

Další články