Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Drastické zdražení elektřiny: Od ledna se pořádně PLÁCNETE PŘES KAPSU

Zdroj: Profimedia.cz
Špatné zprávy
Česko čeká od příštího roku nejdrastičtější zdražování elektřiny za posledních šest let. Velké části domácností zvedne největší dodavatel, společnost ČEZ, ceny o 8 procent. O růstu poplatků za elektrickou energii ale mluví i další dodavatelé.

Největší zdražení elektřiny od roku 2012 čeká od ledna Česko Neznamená to přitom zvýšení nákladů jen na energii spotřebovanou doma. Zvýšení cen se promítne i v cenách zboží a služeb, jejichž poskytovatelé se budou muset novým podmínkám rovněž přizpůsobit.

Odborníci na finanční trhy nemají dobré zprávy. Růst cen pravděpodobně bude pokračovat až do roku 2022. Právě v tomto období nás navíc čeká nedostatek elektřiny, jelikož dojde k odstavení jaderných elektráren v Německu.

Dražší jen pro někoho

Nejenom ČEZ, ale také Bohemia Energy či Centropol od ledna 2019 přistoupí ke zvýšení cen za elektřinu. Pražská energetika ještě neví, E.ON by měl svůj postup oznámit v dohledné době.

Dodavatelé však nepřistupují k plošnému zdražování, ceny zvednou jen někomu. Bát se nemusí zákazníci společnosti ČEZ se zafixovanou cenou a ti, kteří elektřinu používají k topení nebo ohřevu vody.

Ostatní ale budou platit o 8 procent více, a ročně tak z peněženky budou muset vytáhnout o několik stokorun více.

Podobně k tomu přistupují i společnosti Bohemia Energy a Centropol, podle kterých se zvýšení cen dotkne jen určitých balíčků. Experti v současné chvíli doporučují fixaci ceny na několik let dopředu.

Související články

Další články