Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Drastická proměna slovenského fešáka z Gray Mana: Mitaš kvůli novému filmu zhubl a přišel o vlasy

+ Další 4 fotografie

Z charismatického Slováka je troska. Mariána Mitaše zná mnoho českých diváků z filmů Milada, Toman, Bábovky, Skleněný pokoj či ze snímku The Gray Man, kde si zahrál po boku Ryana Goslinga. Z kdysi fešného a statného chlapa je nyní pohublý muž téměř bez vlasů. Za všechno může nový film Němá tajemství, který se nedávno dotočil, jak uvádí DONART Film v tiskové zprávě.

Slovenský herec Marián Mitaš (42), který má za sebou velmi pestrou kariéru, před nedávnem dotočil nový film Němá tajemství režiséra Tomáše Mašína. Marián musel kvůli postavě Martina zhubnout deset kilo a oholit si hlavu. Martin totiž po těžkém úrazu hlavy, kdy ho pokopal kůň, skončil upoutaný na lůžko a ochrnutý na půl těla. K tomu ho navíc postihla vážná porucha řeči, tzv. afázie, jak se píše v tiskové zprávě, kterou má redakce eXtra.cz k dispozici.

"Ta moje postava tím, že je připoutána na lůžko po dobu zhruba půl roku, ochabuje mu svalstvo, nechutná mu jíst, tak samozřejmě hubne. Takže i já musel hodně shodit. Chodil jsem posilovat, běhat a jezdil jsem na kole. Musel jsem si samozřejmě upravit i jídelníček s výživovým poradcem. Celé to skončilo u krabiček," vypráví herec Mitaš. Jeho trénink byl tak intenzivní, že si nechal přinést do pokoje v pražském hotelu Marriott, kde během natáčení bydlel, i běžící pás. V hotelu se navíc mohl stravovat opravdu zdravě díky jejich vlastním vypěstovaným potravinám.

Spolupráce s logopedem

"Ta příprava byla hodně i o chápání, co se děje s tělem člověka po ochrnutí. Že nejde o slabé svaly, ale spíš o křeč. Musel jsem se naučit, jak to tělo držet. A dále jsme se s předním slovenským logopedem Dr. Čefalvajem bavili o tom, co se děje člověku s afázií. Co se u něj porouchá, jak hledá slabiky a tvoří hlásky. On třeba ví naprosto přesně, co chce říct, ale mluvidla nefungují," vysvětluje Marián.

Problém afázie filmaře hodně zasáhl a rozhodli se lidem s touto poruchou pomoci a vybrat peníze na webový portál, který pomůže lidem s afázií lépe se zorientovat a rychleji se postavit na vlastní nohy.

Děj filmu

Nový snímek z dílny Tomáše Mašína vypráví o veterináři Martinovi (Marián Mitáš), který kvůli těžkému úrazu přijde o možnost komunikovat se světem. Kolem sebe má však velmi důležité ženy svého života - manželku Eriku (Jana Plodková), maminku Danu (Milena Steinmasslová) a kolegyni Janu (Magdalena Borová), jejíž kůň způsobil Martinovi úraz.

Právě ony vyprávějí jeho příběh. Každá z nich má však svou verzi událostí. O vše se navíc začíná zajímat policie (Igor Chmela a Jan Révai). Martin je totiž mrtvý a někdo mu ke smrti pomohl. Postupné odhalování pravdy vede k nečekaným obratům, které spolu s divákem odkrývají dlouho zamlčovaná traumata a rozplétají síť malých lží, jak uvádí web ČSFD.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy