Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jaromír Jágr koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Drastická podívaná jen pro silné povahy! Želvě vytahují z nosu vdechnuté brčko a ona při tom neskutečně trpí

Biologové zveřejnili video ze záchranné akce ve vodách Kostariky. Narazili zde na želvu, která měla v nosní dutině zaražené brčko.

Během plavby po moři narazila skupinka biologů z Kostariky na karetu zelenavou. Z jejího nosu trčelo něco, o čem se nejprve domnívali, že je to parazitický červ.

Ohroženému živočichovi chtěli pomoci, a domnělého červa mu proto začali kleštěmi vytahovat. Jaké však bylo nemilé překvapení, když zjistili, že červ je ve skutečnosti několikacenti­metrové brčko, které želva vdechla nejspíš kvůli neukázněným turistům.

Vytahování kusu plastu jde velmi ztěžka a želva při něm nejenom krvácí, ale viditelně také hodně trpí. Naštěstí vše dobře dopadlo a po osmi minutách muk je brčko vytaženo.

Video ze záchranné akce bylo publikováno na YouTube a na biology se za to snesla vlna kritiky. Podle ní karetě jenom zbytečně ubližovali a brčko jí měli v nosní dutině raději nechat.

Christine Figgener, žena z videa, se však dušuje, že krvácení se zastavilo ihned po odstranění brčka, a než želvu poslali zpátky do vody, řádně celé místo zákroku vydezinfikovali. Taky je pravda, že kdyby brčko v jejím nose nechali, živočich mohl být teprve ohrožen vážně na životě.

Celé video má být hlavně poučením pro nás, až si příště budeme vykračovat po jakékoliv pláži světa a budeme kolem pohazovat odpadky. Takhle za naši pohodlnost trpí zvířata! A to měl tenhle příběh ještě happy end…

Související články

Další články