Bobo Švarc je sice skutečně Hugovým biologickým otcem, ale po smrti jeho mámy se o něj staral její kamarád Sváťa. Ten si v televizi všiml, že Bobo s Heluš přišli k milionům, a tak na ně Huga nasadil. Přestože se měl u Švarců dobře, nakonec zůstal na straně Sváti, který vymyslel plán, jak je obrat o velké peníze. Tím je samozřejmě fingovaný únos!

Bobo a Heluš usilovně shánějí peníze na výkupné, aby dostali Huga zpátky do bezpečí. Jenomže požadovaných 35 milionů nemají, jsou ale rozhodnuti zaplatit. Hugo si myslí, že za něj otec takovou sumu nedá, a tak výhrůžky přiostří a se Sváťou pošlou Švarcům jeho zkrvavenou fotku.

Starou známou fotku s kečupem Bobo a Heluš neprokouknou a poháněni strachem o milovaného Huga dají dohromady celou částku. Tu podle domluvy předají a už jim nezbývá nic než čekat.

Že předání astronomické částky opravdu proběhlo, Huga nesmírně překvapí a současně vyděsí. Jak tohle dopadne? Uvědomí si, že se milujícím rodičům může zbořit svět? To se dozvíte v Ordinaci v růžové zahradě 2 už dnes ve 20.20 na TV Nova.