Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Dramatický porod Sofinky: Holčičce se nedařilo dostat ven, Katka Říhová skončila na JIP

Katka Říhová se stala novopečenou maminkou.
Zdroj: Se souhlasem K. Říhové / kolář eXtra.cz
komplikace
Moderátorka a hvězda Evropy 2 Katka Říhová (33) se stala v pátek maminkou dcery, která dostala jméno Sofie. Porod ale neprobíhal zcela bez komplikací, holčička byla příliš velká, a tak byli zdravotníci nuceni provést císařský řez. Moderátorka se nyní zotavuje na JIP v nemocnici v Podolí.

Televizní a rozhlasová moderátorka Katka Říhová se stala novopečenou maminkou. Dceru přivítala na svět v pátek se svým bývalým manželem Martinem Říhou. "Sofie Říhová, 5. března 2021. Vítej, lásko naše," pochlubila se moderátorka na svých sociálních sítích.

Náročný porod

Porod Katky Říhové se ale neobešel bez nepříjemných komplikací. Děťátko bylo příliš velké a muselo jít ven pomocí císařského řezu, ze kterého se nyní oblíbená rosnička Novy zotavuje na jednotce intenzivní péče. "Bylo to teda fakt náročný. Já jsem se na porod poctivě připravovala, chodila jsem na procházky, jedla jsem chilli, absolvovala jsem předporodní kurzy. Na všechno jsem byla připravená, přistupovala jsem k tomu pozitivně. Potom mi ultrazvukem zjistili, že miminko bude větší, jenomže já jsem trošku menší," svěřila se pro portál TN.cz.

"Takže mi nabídli vyvolávaný porod, asi čtyři dny před termínem, aby se co nejrychleji dostala ven. Jenomže na to moc nereagovala, tři dny jsme ten porod vyvolávali, načež se to trochu rozjelo, ale málo. Holčička měla větší hlavičku, takže nebyla schopná projít. Tak jsme museli zvolit variantu, že na svět přijde jako císařovna," popisuje průběh porodu novopečená maminka.

Vše nakonec dobře dopadlo

Porod sice neproběhl jako po másle, důležité ale je, že jsou obě v pořádku. "Je zdravá, krásná, váží asi 3 700 gramů, takže je to opravdu macík. Já jsem teď na jednotce intenzivní péče, dneska by mě měli přendat na pokoj a tam se budeme s malou více seznamovat a tam se mi také bude hojit jizva po císaři. Ta rekonvalescence bude odhadem trvat pět až šest dní," prozradila půvabná moderátorka. "Malou jsem viděla všehovšudy třikrát, jednou na porodním sále a potom ji dvakrát přinesli ukázat, takže pocity jsou zatím velice krátké. Ale vím, že ji strašně miluju."

Na JIP za Katkou kvůli platnému zákazu nikdo nemůže, avšak u porodu dcery Sofinky byl tatínek přítomen. "Za což jsem strašně ráda. To před rokem touto dobu nebylo možný," dodala novopečená maminka.

Jiří Strach o zákulisí natáčení Docenta: S Trojanem jsme si to užili, Ramba byla drsná i mimo plac, odhalil

Související články

Další články

Nejnovější kauzy