Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Dramatický porod Moniky Leové. Miminko přišlo na svět se zlomenou klíční kostí i petechií

Monika promluvila o detailech porodu.
Zdroj: Se souhlasem Moniky Leové/koláž.
+ Dalších 8 fotografií
porod

Česká Miss Earth 2013, Monika Leová (32), se o víkendu pochlubila radostnou novinkou. Na svět přivedla krásného Maxe a stala se tak dvojnásobnou maminkou. Jak ale přiznala deníku Blesk, porod se neobešel bez zdravotních komplikací. 

Modelka Monika Leová prožívá radostné období. O víkendu přivedla na svět svou druhou ratolest – syna Maxe, který po porodu vážil téměř pět kilo. Kráska s asijskými kořeny deníku Blesk přiznala, že porod se neobešel bez zdravotních komplikací.

„Červené flíčky a tečky, co má Max v obličeji, nejsou pihy, ale petechie. Jsou to popraskané žilky, které se vytvoří po delším nebo namáhavém porodu. Měly by se vstřebat do tří až pěti dnů. Max je měl po celém těle, což už tak obvyklé není. Tak mu dělali testy, zda má dostatek krevních destiček, ale vše měl v pořádku. Také má z porodu zlomenou klíční kost, ale to se prý miminkům hojí rychle a dobře,“ popsala novopečená dvojnásobná maminka porod a dodala, že malý Max se dral na svět několik hodin.

Monika už se cítí lépe

Jak sama přiznala, po porodu se cítila hodně malátná a pokaždé, když vstala, motala se jí hlava a zvonilo jí v uších. Další dny už to ale bylo lepší a lepší: “Teď už se zase cítím dobře a opět jen žasnu, jak se ženské tělo hojí,“ říká Monika.

S partnerem Martinem Košínem vychovává Leová ještě dceru Miu. Při výběru jména se řídili právě tím, aby to ladilo k Martinovi, Monice a dvouleté Mie. Ve hře byla jména Markus a Max, který nakonec zvítězil. “Max Le Košín, 4 710 g radosti. Ta váha nebyla překlep. Nenechal se zahanbit svou ségrou a dal ji o 550 g,” vtipkovala Monika na Instagramu u příspěvku z porodnice.

Kráska sdílela se svými fanoušky to, že rodí, velice originálně. Nejdříve zveřejnila výkřik "Rodím!", který po pár hodinách následovala další výmluvná hláška "Kojím!". Později už přidávala fotografie celé spokojené rodinky, včetně pyšného tatínka Martina Košína se synem v náručí.

Související články

Další články