Po vleklém boji s rakovinou slinivky dnes v hospicu zemřela Aretha Franklin. Šoubyznysové nebe se tak rozrostlo o další legendu. Královna soulu zpívala přes padesát let a vždy působila, že se problémům vyhýbala obloukem. Ale chyba lávky!

V telecích letech byla Aretha pořádné třeštidlo. Kdyby ji chtěli zavřít do kláštera, věříme, že by mříž v okně vymlátila holou rukou. Už jako dvanáctiletá se totiž zpěvačka, která se hudbě už tehdy věnovala, spustila se spolužákem!

Románek ale rozhodně nebyl bezhříšný, a tak se Arethě zanedlouho narodil první syn Clarence. Psal se rok 1955 a tatínkem byl Donald Burk, s nímž se jen tak letmo znala ze školy.

Když za dva roky Aretha slavila 14. narozeniny, s Edwardem Jordanem měla dalšího syna Edwarda. Třetí syn Ted White se jí narodil roku 1964, čtvrtý a poslední Kecalf v roce 1970.

Dvakrát byla vdaná, ale jak vidno z výčtu otců jejích dětí, muži v jejím životě nikdy nehráli prim. Do nikoho se nezakoukala tak, aby se na něm stala závislá. Na první místě byla pro Arethu muzika, což jde na její tvorbě setsakramentsky znát.