Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

DRAMATICKÉ VIDEO: Policisté dojeli k požáru jako první, ještě před hasiči zachránili několik lidí

Že jsou policisté školení i na zachraňování lidských životů, to je známá věc. Proto hlídka, která přijela jako první k požáru v Janovské ulici v Praze, neváhala ani minutu a do příjezdu hasičů její členové zachránili několik lidí. Podívejte se na unikátní video přímo z pohledu jednoho z policistů.

"Pražští policisté spolu s ostatními složkami integrovaného záchranného systému vyjížděli v sobotu krátce po sedmé hodině ráno do Janovské ulice v Praze 10 k požáru panelového domu. Jako první na místě byli policisté z pohotovostní motorizované jednotky, kteří se nemohli dostat dovnitř do domu, protože byl silně zakouřený vchod," uvedla pražská policejní mluvčí Violeta Siřišťová.


"Ve zvýšeném přízemí byla žena, která volala o pomoc. Proto jeden z policistů vylezl za pomoci svého kolegy do bytu poškozené a vytáhl ji ven do bezpečí. Další ženu, která se nadýchala, nalezli policisté u zadního vchodu do domu. Žena uvedla, že ucítila silný zápach kouře, a proto se vydala pryč z budovy. Při tom se nadýchala zplodin z hoření. Oběma ženám policisté poskytli první pomoc a předali je do péče záchranářům," dodává mluvčí a doplňuje, že celkově z domu spolu s hasiči evakuovali 29 osob, 2 kočky a 3 psy. Po dohašení se mohli obyvatelé domu vrátit zpět.


Zdroj náhledového obrázku a videa: Policie ČR

Související články

Další články