Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Dramatické video marné záchrany na Ostravici: Tři utopení kluci byli zřejmě z jedné rodiny

Dramatické video marné záchrany na Ostravici: Tři utopení kluci byli zřejmě z jedné rodiny
Zdroj: Youtube
+ Dalších 8 fotografií
Tragédie na Ostravici
Na Frýdecko-Místecku v pátek bojovali o život tři mladí muži. Topili se v řece. Jeden z nich na místě tragédii nepřežil, druhý zemřel v sanitce. Třetí mladík se nenašel a policie po něm spolu s hasiči pátrala celé sobotní dopoledne. Pátrání mělo smutný konec.

Vrhli se pro kamaráda do vody

Tři mladíci ve věku 21 a 24 let se v pátek odpoledne utopili ve Frýdlantu nad Ostravicí na Frýdecko-Místecku. Těla dvou se našla krátce po tragické události. Po třetím mladíkovi policisté pátrali do dnešního dopoledne. V řece tělo našli potápěči. ČTK to řekla mluvčí moravskoslezské policie Pavla Jiroušková.

Podle ní se čtyřiadvacetiletý muž šel v pátek odpoledne do jezu v městské části Kamenec koupat. Začal se topit a dva mladší kamarádi za ním skočili, aby mu pomohli. Nejstaršího muže svědci vytáhli z vody níže po proudu. První pomoc mu podle mluvčího záchranné služby Lukáše Humpla poskytovali hasiči a policisté. Zdravotníkům jej předali v kritickém stavu. Později zemřel.

Sehrál roli alkohol? Nevíme

"Jednadvacetiletého muže z vody vytáhli kamarádi na ostrůvek uprostřed řeky a zahájili laickou resuscitaci. Zasahující lékař u něj později konstatoval smrt," uvedl Humpl. Po třetím mladíkovi policisté a hasiči na místě neúspěšně pátrali do večerních hodin. Dnes ráno akce pokračovala. Tělo našli potápěči okolo 11:00. Zřejmě bylo zaklíněné pod dalším splavem.

Podle dostupných informací skupina mladých lidí trávila odpoledne na břehu řeky. Zda v tomto případě sehrál nějakou roli alkohol, není jasné. Podle policie to bude zřejmé po provedení pitev. "Momentálně provádíme běžné procesní úkony," řekla Jiroušková. Dodala, že mezi ty patří například výslech svědků. Právě ti by mohli objasnit, co se na břehu řeky Ostravice v pátek odpoledne stalo.

Možná byli z jedné rodiny

Na místě v pátek i v sobotu zasahovaly tři desítky hasičů, kteří pomáhali i s pátráním po těle třetího mladíka. "Velitel zásahu požádal během pátrací akce Povodí Odry o dočasné snížení průtoku vody v řece," uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

Ze záznamů z kamery velitele hasičů tuhne krev v žilách. "Jeden nebo dva kluci ve vodě," křičel přihlížející muž na přijíždějící hasiče. Ti se okamžitě dali do prohledávání řeky. Pro záchranu mladíků dělali policisté a hasiči, co mohli. Oběti neštěstí se ale zachránit nepodařilo. Podle některých zdrojů je dokonce možné, že se jednalo dokonce o rodinnou tragédii. Mladíci měli být navíc z jedné rodiny. Podle televize Polar se spolu vydali výlet na Lysou horu. Ten se jim stal bohužel osudným.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy