Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Dramatické natáčení pohádky Třetí princ: Pavel Trávníček málem zabil jehně!

+ Dalších 5 fotografií
film
Pohádka Třetí princ z roku 1982 je jednou z těch, kterou diváci buďto nemohou absolutně vystát, nebo ji milují. Předlohou byla kniha od Karla Jaromíra Erbena a právě to pohádce dodává v jistém smyslu děsivou atmosféru, která může mnohé odrazovat. Několik děsivých zážitků má za sebou z natáčení i představitel prince Pavel Trávníček (68).

Nejeden divák by řekl, že natáčení pohádky musí být pro herce relax. Projíždějí se na koni, nosí nádherné dobové kostýmy a nic špatného se jim nemůže stát. Pavel Trávníček by kvůli natáčení Třetího prince mohl mluvit o opaku. Během natáčecích dní si užil spoustu situací plných strachu, někdy dokonce i o vlastní život.

Například když v pohádce chytá herec zbloudilé jehně, jeho pád není nahraný. Trávníček tehdy opravdu spadl a víc než na sebe myslel právě na jehně. Měl totiž hodně co dělat, aby ho smrtelně nezranil.

I natáčení jízdy na koni v Adršpašských skalách bylo pro Pavla Trávníčka náročné. V jednu chvíli se totiž jeho kůň splašil a vystrašený herec musel na jeho hřbetu ujet několik desítek kilometrů, než se vyplašené zvíře uklidnilo a zastavilo. V Adršpachu musel po skalách i lézt, což bylo velmi fyzicky náročné. Natáčení těchto scén se obešlo bez jediné újmy jen díky horolezcům, kteří mu do skal připevnili speciální úchyty.

I natáčení v interiéru bylo pro herce velkou zkouškou. Zatímco venku ve svém kostýmu téměř mrzl, ve vnitřních natáčecích prostorách pro změnu měl co dělat, aby v něm neomdléval horkem. Pavel Trávníček ze sebe pro tuto roli zjevně vydal své maximum.

Mohlo by vás zajímat

Další články