Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Dramatické natáčení pohádky Třetí princ: Pavel Trávníček málem zabil jehně

Dramatické natáčení pohádky Třetí princ: Pavel Trávníček málem zabil jehně
Zdroj: Bonton Home Video
+ Další 4 fotografie
film
Buďto ji milujete, anebo z duše nenávidíte. Přesně taková je pohádka Třetí princ z roku 1982, která vznikla na motivy knihy od Karla Jaromíra Erbena. I kvůli tomu má film v jistém smyslu děsivou atmosféru, která mnohé diváky od sledování odrazuje. Strastiplnými chvílemi si během natáčení prošel i představitel prince Pavel Trávníček (69).

Nejeden divák by řekl, že natáčení pohádky musí být pro herce relax. Projíždějí se na koni, nosí nádherné dobové kostýmy a nic špatného se jim nemůže stát. Pavel Trávníček by kvůli natáčení Třetího prince mohl mluvit o opaku. Během natáčecích dní si užil spoustu situací plných strachu, někdy dokonce i o vlastní život.

Například když v pohádce chytá herec zbloudilé jehně, jeho pád není nahraný. Trávníček tehdy opravdu spadl a víc než na sebe myslel právě na jehně. Měl totiž hodně co dělat, aby ho smrtelně nezranil.

I natáčení jízdy na koni v Adršpašských skalách bylo pro Pavla Trávníčka náročné. V jednu chvíli se totiž jeho kůň splašil a vystrašený herec musel na jeho hřbetu ujet několik desítek kilometrů, než se vyplašené zvíře uklidnilo a zastavilo. V Adršpachu musel po skalách i lézt, což bylo velmi fyzicky náročné. Natáčení těchto scén se obešlo bez jediné újmy jen díky horolezcům, kteří mu do skal připevnili speciální úchyty.

I natáčení v interiéru bylo pro herce velkou zkouškou. Zatímco venku ve svém kostýmu téměř mrzl, ve vnitřních natáčecích prostorách pro změnu měl co dělat, aby v něm neomdléval horkem. Pavel Trávníček ze sebe pro tuto roli zjevně vydal své maximum.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy