Trendy tagy Michaela Kudláčková očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Dramatické natáčení pohádky Jak se budí princezny: 2 herci na place málem zemřeli!

Noční legrácka ho vyšla draho!
Zdroj: archiv
+ Další fotografie
Film Jak se budí princezny vypadá na první pohled jako taková nevinná pohádka o zakleté princezně se šťastným koncem. Krásná příroda, nádherný zámek a krásní herci. Přece natáčení takového příběhu muselo probíhat v naprosté pohodičce... Nebo ne?

Bylo tomu právě naopak! Situace za kamerou byla pořádně dramatická a natáčení zkomplikovaly dvě zásadní nehody, které mohly stát herce život!

1. Těžká zlomenina

Během natáčení si princ Jan Hrušínský zlomil stehenní kost, a to kvůli úplné hlouposti! Po skončení natáčení se ubytoval spolu s představitelkou princezny Marií Horákovou a hercem Janem Krausem v hotelu v Telči. Každý měl vlastní pokoj a herečka spala uprostřed. A tak se herci domluvili ke kaskadérskému kousku a chtěli Marii překvapit a vlézt k ní do pokoje oknem, ke kterému vedla římsa.

Jenomže ta se pod Hrušínským propadla. Herec prolétl ještě skleněnou tabulí a přistál na výčepu! Zlomil si nohu a to mu značně zkomplikovalo práci. Například během scén ve vodě mu museli nohu ovázat pytlem a připevnit gumou. Jenže noha mu ztěžkla natolik, že ho z rybníka nemohli dostat a nakonec herce vytahovali jeřábem.

2. Libuše Švormová pod hladinou

Libuše Švormová si v pohádce zahrála Melánii a ani ona se vodě nevyhnula. Během natáčení se málem kvůli nešťastně zvolenému kostýmu utopila. Musela plavat ve vodě, ale podle představ tvůrců měla část jejích šatů zůstat suchá. Kostým tak podšili igelitem a to neměli dělat. Zbytek šatů totiž nasákl vodou a táhl herečku ke dnu. Švormová už pomalu polykala andělíčky, než jí z vody vytáhli.

Související články

Další články