Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Dramatické finále plné krve: MasterChef 2021 vyhrála Besky

+ Další 2 fotografie

Finále páte řády kulinářské soutěže MasterChef Česko televize Nova zná svoji vítězku. Tou je Veronika z Banské Bystrice, která je známá jako Besky. V napínavém závěru této série porazila další dvě ženy- Petru a Jitku a odnesla si rovný milion korun.

Do finálového večera kuchařské show MasterChef 2021 na TV Nova se probojovaly tři ženy. Šestadvacetiletá Slovenka Veronika z Banské Bystrice alias Besky, která se živí jako account manažerka nakonec dokázala porazit sportovkyni Jitku i violoncellistku Petru. Ze soutěže si tak po nervydrásajícím finále odnáší výhru v podobě milionu korun.

Finálový večer MasterChefa se konal nejen za účasti porotců Radka Kašpárka, Přemka Forejta a Jana Punčocháře ale též všech top šestnácti účastníků, které diváci znají z předchozích dílů. Vidět jsme mohli také vítěze minulého ročníku Romana Stašu a rodiny finalistek.

Finalistky musely uvařit tříchodové menu, které je nějakým způsobem vystihuje. Oproti minulým ročníkům se tentokrát nebodovalo, porotci hodnotili menu jako celek. Předkrmy se nesly ve znamení ryb a mořských plodů. Besky připravila marinovaného okouna, který jí připomíná odraz Malé mořské víly. Petra uvařila kraba a Jitka mušle svatého Jakuba.

Dramatické chvíle pořezané Petry

Už tak pořádné drama v jednu chvíli ještě zdramatizovala Petra, která se při přípravě telecí svíčkové řízla do prstu. "To je docela hodně", komentovali úraz porotci. Po ošetření zdravotníkem však Petra neohroženě pokračovala v přípravě svého pokrmu.

Besky připravila jako hlavní jídlo hovězí svíčkovou s krevetovým tatarákem. Porotci byli z jejího jídla nadšení. Jitka porotcům naservírovala dančí hřbet s omáčkou s aronií a vepřovou krví. "Ta omáčka mě vrátila do dětství," řekl k jejímu chodu Jan Punčochář. Petra přednesla porotcům telecí svíčkovou s lanýžovou omáčkou. "Vůbec nic tam nechybí, je to skvěle vyvážené," pochválil Petru Přemek Forejt.

Petru při přípravě dezertu postihl další karambol. Rozlila si těsto na podlahu. Musela tak začít znova od začátku."Já už nemůžu," řekla totálně zdeptaná Petra, které se snažila pomoci radami budoucí vítězka Besky, která byla naopak vysoce koncentrovaná a klidná.Nakonec na poslední chvíli stačila připravit svůj dezert i Petra a soutěžící tak čekalo poslední hodnocení porotců.

Petra porotcům na závěr naservírovala kroužek bílé čokoloády s malinovým prachem. "Já tomu nemůžu uvěřit, Petro vy jste to zvládla," řekl Radek Kašpárek, který si nad jejím dezertem pochutnával. To Jan Punčochář si stěžoval že necítí zmrzlinu. A přišla řada na Besky, která přinesla na stůl mangovou espumu, opět symbolizující pěnu, ze které se zrodila Malá mořská víla. "Mám v puse explozi chutí, pochválil ji Jan Punčochář. Podle Radka Kašpárka předvedla "špičkový dezert ze špičkové restaurace".

Jíťa připravila pistáciový financiér. "Mě doteď perlí na jazyku ten pepř, nikdy jsem něco takového nejedl a moc mě to baví," pochválil Jitku Přemek Forejt, ke kterému se chválou přidali i další porotci.

O tomhle budu vyprávět svým dětem

Složité rozhodování porotců po velmi dramatickém finále přineslo všemi očekávaný verdikt. "MasterChefkou pro rok 2021 se stává Besky," vyhlásil Radek Kašpárek. Besky neskrývala slzy štěstí: "Mně se změní celý život. O tomhle bude vyprávět ještě svým dětem," řekla šokovaná novopečená vítězka.

Související články

Další články