Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Dramatická přeměna pohlaví: Podstoupila hormonální léčbu v muže. Pak ale zjistila, že čeká dítě

Přeměna na muže se trochu zkomplikovala.
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Islanďanka Henry Steinn (19) se chtěla stát mužem. Právě proto se přejmenovala na Henryho. Podstoupila tedy hormonální léčbu, aby se v něj změnila. Jenže po dvou měsících zjistila, že je těhotná.

Už když byla malá, cítila se být spíše chlapcem než dívkou. Dlouho se rozhodovala, jestli má podstoupit hormonální léčbu a pak se nechat přeoperovat na muže. Poradila se s rodinou i přítelem a všichni souhlasili. Tak se do toho pustila.

Těšila se, až bude mít vše za sebou, ale netušila, že její proměnu něco hodně pozdrží. Po dvou měsících totiž zjistila, že je těhotná. Ona i její přítel Thorir byli nadšeni, že můžou založit rodinu a budou mít dítě ještě předtím, než budou oba muži. Před třemi týdny se jim narodila dcera. Samozřejmě že Henry ji kojí, ale jakmile s tím skončí, chce ve své přeměně pokračovat.

„Ani já jsem se vždy necítil 100% mužem, teď je mi ale lépe,“ řekl Henry. Celou situaci ale nemohl rozdýchat Henryho otec. Nejdříve mu nějakou dobu trvalo, než se smířil s tím, že jeho dcera bude mužem. Když si na tu myšlenku zvykl, byl zase zaskočen tím, že jeho nový syn je matkou.

Vzhledem k tomu, že celá rodina i Henry s přítelem bydlí v malé vesnici, která má jen 200 obyvatel, všichni o všech jeho změnách a rozhodnutích vědí. On se ale za ně nestydí. „Každý se hned dozví o všech mých životních rozhodnutích. Ale s radostí mohu říct, že jsem se ještě nesetkal se žádnými předsudky,“ řekl Henry.

Svoji dceru chtějí vychovávat genderově, nebudou ji tedy oblékat do holčičích barev a vnucovat jí, že je holčička. Ona se má prý sama rozhodnout, co jí bude později vyhovovat a jak se bude sama cítit. „Až si začne sama vybírat, co se jí líbí a co chce nosit, začneme tak k ní přistupovat,“ dodal Henry.

Související články

Další články