Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Dramatická honička v centru Pardubic: Muž bez řidičáku, opilý a zdrogovaný uháněl před policií

K poměrně dramatické honičce došlo v uplynulých dnech v ulicích Pardubic, kde se policisté rozhodli, že zkontrolují auto, o jehož majiteli věděli, že má z dřívějška vyslovený zákaz řízení. Světle modrá fabia se ale dala na útěk.

V tu chvíli se jim v městských uličkách ztratila, ale ne nadlouho. Zhruba po 20 minutách vozidlo zahlédli v křižovatce ulic Jana Palacha a Pichlova. Policisté se za vozidlem otočili a snažili se ho zastavit. "Toho si všiml i řidič, sešlápl plyn a na výzvy hlídky k zastavení nereagoval. Policisté ujíždějící vozidlo pronásledovali rychlostí přesahující 110 km/h a dostihli ho v ulici Kpt. Nálepky. Tam řidič sám zastavil, vystoupil z vozidla a rozhlédl se kolem sebe. Když viděl přijíždějící kolegy, tak se raději s rukama nad hlavou vzdal," uvádí Andrea Muzikantová, pardubická policejní mluvčí.

Svého činu litoval

"Policisté muže vyzvali k předložení dokladů potřebných pro řízení a provoz vozidla a vyzvali ho k provedení dechové zkoušky. První dechová zkouška ukázala na hodnotu 1,11 promile a druhá na 1,17 promile alkoholu v dechu. Následně byl vyzván k provedení orientační zkoušky na přítomnost návykových látek, jejíž výsledek se rovněž ukázal jako pozitivní, a to na látky amfetamin/metamfetamin. Dále kolegové lustrací zjistili, že 25letý řidič není ani držitelem příslušného řidičského oprávnění," říká Muzikantová.

Mladík nezapíral, k požití alkoholu i drog se přiznal a po vystřízlivění svého jednání litoval. "Kolegové z obvodního oddělení si muže převzali, provedli s ním nezbytné úkony a ve zkráceném přípravném řízení muži sdělili podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Řidiči hrozí trest odnětí svobody až na 1 rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti," dodává mluvčí.

Související články

Další články