Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Drama ve Výměně manželek: Zchátralý panelák, psí výkaly a věčně nalitý náhradní muž

Výměna manželek: Zchátralý panelák, psí výkaly a věčně nalitý náhradní muž
Zdroj: se souhlasem tv nova
+ Dalších 7 fotografií
Výměna manželek

Zchátralý panelák, psí výkaly a věčně nalitý náhradní muž. I takto jednoduše jde charakterizovat středeční díl Výměny manželek, který uvedla TV Nova. Mladá maminka Romana (32) z Karlových Varů si panelovém bytě v Orlové prošla doslova očistcem. Nejenže měla na starosti šest dětí, ale také náhradního muže Vláďu (40) se slabostí pro alkohol. Bez výčitek totiž i během dne holdoval pivu či kořalce.

Jedno vs. šest

Mladá maminka Romana, žije se svým partnerem Ondřejem (34) a synkem Honzíken (4) v novém řadovém domku v Karlových Varech. Byla to právě ona, kdo rodinu do Výměny manželek přihlásil, aby si její partner uvědomil, jaký poklad v ní má.

Ondřej jezdí pracovně do Rakouska a Německa , ale podle Romany, když je zrovna doma, s ničím nepomůže. Ondřej a Romana jsou oba temperamentní a proto se často hádají. Romanin partner se dokonce těší, že během Výměny nebudou v kontaktu, vadí mu totiž, že mu přítelkyně volá i desetkrát denně.

Romana by ráda šla do rodiny, kde je více než jedno dítě, do budoucna by si totiž přála ještě jednoho potomka a chtěla by si tímto vyzkoušet, jestli by to zvládala. Jako veganka Romana nejí nic, co je živočišného původu, protože jeden z kufrů, který si s sebou zabalila na cestu do Orlové byl plný tofu, tempehu, ovesných vloček a dalších pochutin rostlinného původu.

Na druhé straně v daleké Orlové jsme se seznámili s Petrou a jejím manželem Vláďou, kteří spolu mají půl tuctu dětí, Adrianou (10), Lukášem (9), Terezou (7), Davidem (6), Vendulkou (4) a Eliškou (7 měsíců). S nápadem přihlásit se do Výměny manželek přišla Petra. Vláďa nejdřív nechtěl, ale nakonec svolil. Petra by si přála, aby byl manžel aktivnější a netrávil tolik času doma u televize. Navíc si Vláďa dá rád do trumpety. "Když je příležitost a je chuť, tak je oslava furt," směje se Vláďa v pořadu na TV Nova. Ten doma pomáhá, ale jen v kuchyni a tím to hasne. Petra přiznává, že pod vlivem alkoholu mu někdy bouchnou saze, ale bere to tak, jak to je. Petra v balení není moc náročná, hlavně aby měla mikinu, teplé ponožky a vlnu na háčkování, kdyby se náhodou nudila.

Den D

Zatímco Petra je z rodinné řadovky v Karlových Varech, kde nikdy předtím nebyla, doslova nadšená, Romana je z Orlové a místních paneláků poněkud v rozpacích."Je to vošklivý, je to hrozný. Špinavý stěny. Nikdy v životě jsme v takhle hroznym, ošklivym, špinavym baráku nebyla," vyjádřila se Romana na chodbě panelového domu, kde bude po následujících deset dní bydlet.

Ani po jejím příchodu do bytu to nebylo lepší. Rodina Vládi a Petry má dva velké psy a Romana svými fajnovými botkami hned za prahem šlápla do psího exkrementu. "To mám dáreček na uvítanou. No fuj," řekla, ale hned se jala bobek uklidit. Následně přišlo zjištění, že bude náhradní maminkou šesti dětí. Mladá maminka si ale z ničeho vrásky nedělala, naopak řekla, že se bála, že to bude mnohem horší, než to je.

Petra se zase cítila být trošku ztracená v luxusu novostavby, na který naní zvyklá. Navíc vůbec neměla představu kolik lidí zde žije. "Bydlí tu mladá rodina, která má určitě hodně peněz. Je to tu krásné moderní všechno. Určitě bych si to s nimi vyměnila," směje se Petra. Náhradní mamince Petře se ale viditelně ulevilo ve chvíli, kdy zjistila, že je v rodině jen jedno dítě. "Asi se tu budu nudit s jedním dítětem," řekla sice na kameru, ale myslíme, že vnitřně už rozhazovala konfety a bouchala šampaňské, protože jí právě začala "dovolená".

Jiné zvyky

Zatímco Petra si jela do Varů tak trochu odpočinout, Romana je v Orlové od brzkého rána v jednom kole. Vláďa sice všem připravil snídani, ale sám započal den tekutou stravou - pivem. "Já snídám tekutý chleba. Vyspal jsem se dobře výjimečně, takže dneska si dám." Mnohem větším šokem, než lahváč k snídani bylo ale pro Romču vstávání. Vůbec není zvyklá vstávat takhle brzy ani, když má malého syna.

"Děti jsou fakt vychovaný a samostatný, ale jediný, co se mi tady nelíbí je ta televize a počítač," postěžovala si mladá maminka na účet dětí, které si podle ní moc neumí hrát samy. Ve Varech si Petra užívá život s jedním dítětem, ale je poznat, že je trošku rozladěná z tatínka Ondřeje, který se absolutně neorientuje ve vlastní domácnosti a netuší, co kde je.

"Taťka hodně věcí neví, je vidět, že mamince fakt nepomáhá. Zkusíme ho potom zapojit do nějakých činností, aby viděl, jak se doma hospodaří." nechala se slyšet Petra. "Tak já se nevyznám, to všechno dělá moje žena. Kuchyň není moje místo, já tady ani s úklidem nemám hodně společnýho," směje se Ondřej, jako by snad šlo o nějaký špás. Petra patří mezi ženy, které se nerady spoléhají na elektornické vymoženosti pomáhající v úklidu. Chápe, že to lidem ušetří čas, ale sama by si to prý domů nepořídila.

Romana v Orlové vyrazila se šestičlennou dětskou skupinou bobovat "Tatínek mi to narovinu řekl, že on se stará o kuchyni a jeho žena o děti a o domácnost. Že to mají takhle rozdělené a funguje jim to. Petra prý takhle vezme děti ven a on je doma. Já bych tohle doma netolerovala," směje se blondýnka. "My spolu doma chodíme s manželem všude společně." Romana je velmi tolerantní, to, že se Vláďa rád napije a to kdykoliv a nejednou během dne jí nevadí a žádný rozdíl na něm nepoznává, naopak se se smíchem nechala slyšet, že mít šest dětí, tak pije taky. Svému Ondrovi by to ale rozhodně netolerovala.

Zatímco Ondřej vzal Petru na exkurzi do Varů, Romana v Orlové bojuje s dětmi kvůli tomu, že jsou pořád na počítači a telefonu. Nejhůře Romanin zákaz bral devítiletý Lukáš, který tím doslova trpěl. Dokonce i Vláďa musel zasáhnout a uraženého Lukyho trošku usměrnit. Romana, ale naučila Vláďu nový styl výchovy. Sice dětem večer zakázala kukat na televizi, ale na oplátku si s nimi zahrála společenskou hru. A hle, ono to fungovalo. Romana ovšem připouští, že se těší domů, Vláďovo pití se stupňuje a už ji to začalo zmáhat. I Petře už se stýská po rodině. Sice se stará jen o Honzíka, ale už se nemůže dočkat na svých šest miláčků doma.

Mezi osmi očima

Přivítání bylo veliké a slzy tekly proudem. Jakmile si všichni čtyři sedli u jednoho stolu, Romana spustila a mluvila o věcech, které se jí nelíbí, jako je všudypřítomná elektronika v rukou dětí a všudypřítomný alkohol v ústech Vladimíra. Petra si zase postěžovala, že je Honzík tak trošku rozmazlený a ten, kdo mu vždy podlehne je tatínek. "Já to dělám proto, že ho vidím pouze těch deset dní v měsíci, proto mu potom pořád něco kupuju a dám mu co chce," vysvětluje Ondřej svůj postoj k věci. Vláďa, který se celým posezeníčkem výborně bavil. Naonec ale slíbil, že zkusí omezit pití.

Více o Výměně manželek 2022 ➔

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy