Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Drama v Thajsku je u konce: Voják, který zastřelil 25 lidí a desítky jich zranil, je po smrti

Zdroj: profimedia.cz
krveprolití
Útočník v sobotu v jednom z thajských obchodních center zastřelil nejméně dvacet lidí a dalších jednadvacet zranil. O krveprolití informovala agentura Reuters. Thajské ministerstvo zdravotnictví informovalo o tom, že muž byl dopaden a zastřelen.

Muž, který v sobotu odpoledne bezhlavě střílel na nevinné lidi v obchodním centru, byl policií zastřelen. Na kontě má 25 mrtvých a 31 zraněných osob. 10 z nich je v kritickém stavu. Na výzvu místních úřadů už chodí lidé do nemocnic darovat krev.

Útočník podle policejního mluvčího střílel na několika místech. Svědci mluví o muži ve vojenské uniformě, který vystoupil z armádního auta. Nejprve prý odpálil v nákupním centru plynovou bombu, poté začal střílel na nevinné lidi ze samopalu. To způsobilo obrovskou paniku.

Výhrůžky na Facebooku

Svůj útok pachatel vysílal živě na Facebooku. Policie tedy zjistila, že jde o dvaatřicetiletého desátníka Jakrapantha Thommu, který před masakrem v obchodním centru zastřelil na základně svého velitele a ukradl armádní vůz. Před tím, než mu byl účet na Facebooku zablokován, napsal do svého statusu „Nikdo se nevyhne smrti“.

K útoku došlo zhruba 200 kilometrů severovýchodně od Bangkoku. K nákupnímu centru policie přivezla jeho třiašedesátiletou matku, jejíž přítomnost měla pomoci k tomu, aby se vzdal a propustil rukojmí, které podle neověřených informací držel uvnitř centra.

Související články

Další články