Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Drama v Šumperku: Nezletilý kluk zmlátil dva bezdomovce, jednoho z nich usmrtil

Drama v Šumperku: Nezletilý kluk zmlátil dva bezdomovce, jednoho z nich usmrtil
Zdroj: pixabay.com
Vražda

V Šumperku u nádraží napadl a okradl podle kriminalistů mladistvý dva bezdomovce. Jeden z nich, pětapadesátiletý muž, na následky zranění zemřel. Policisté podezřelého mladíka zadrželi.

Kriminalisté mladíka obvinili z těžkého ublížení na zdraví a krádeže, bezdomovce totiž při útoku také okradl. ČTK o tom dnes informoval krajský policejní mluvčí Libor Hejtman. Mrtvého bezdomovce našli lidé v blízkosti šumperského autobusového nádraží v pátek 9. července.

Pitva prokázala, že zemřel na následky zranění způsobené někým dalším. Kriminalisté začali pátrat po útočníkovi a ve čtvrtek minulý týden mladistvého zadrželi.

Hrozí poloviční sazba

"Je obviněný, že ve čtvrtek 8. července 2021 v nočních hodinách v Šumperku fyzicky napadl dva muže bez domova a jednoho z nich navíc okradl o mobilní telefon, cigarety a menší hotovost. Jeden z poškozených, pětapadesátiletý muž, na následky zranění zemřel," uvedl policejní mluvčí.

Kriminalisté podali krajskému státnímu zástupci podnět na jeho vzetí do vazby, který soud akceptoval. Vzhledem k věku podezřelého mu hrozí poloviční trestní sazba, tedy čtyři až osm let, dodal Hejtman.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy