Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Drama v plzeňské zoo: Malého chlapečka (5) tam napadla dravá šelma!

Ilustrační foto.
Zdroj: Profimedia.cz
Velké drama se odehrálo v neděli v plzeňské zoologické zahradě. Pětileté dítě tam kousl do ruky rys. Chlapec byl po ošetření převezen do úrazové nemocnice. Podle mluvčího zoo Martina Vobruby není vina na straně zahrady, ale dítěte a jeho doprovodu, kteří prý museli porušit návštěvní řád.

Kousnutí asi pětiletého chlapce v zoologické zahradě v Plzni vyšetřuje policie. „Věc řešíme jako přestupek proti občanskému soužití, zjišťujeme, co přesně se v zoo stalo,“ sdělila policejní mluvčí Hana Rubášová.

Zoologická zahrada se brání, že vinu za incident určitě nenese. „Při dodržování návštěvního řádu se nic podobného nemůže stát,“ je přesvědčen mluvčí zoo Martina Vobruba. Chlapec se zřejmě chtěl zvířete dotknout, a tak se přes zábranu dostal až k oplocení výběhu. Zranění, která utrpěl, prý naštěstí nejsou vážná.

Na přetřes pravděpodobně přijde i odpovědnost dospělého doprovodu chlapce. Policie se bude zabývat tím, jak je možné, že dítě pustili až do těsné blízkosti výběhu rysa.

Není to zdaleka poprvé, co kvůli nedodržení návštěvního řádu málem došlo k tragédii. Minulé léto pokousal v olomoucké zoologické zahradě vlk teprve tříletou holčičku. I tehdy měla nehoda podobný scénář, dívka navzdory varovným cedulím přišla až k samotnému hrazení.

Související články

Další články