Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Drama v Pendolinu: Muž s nožem vyhrožoval sebevraždou, pak se bodl do hrudníku

Muž s nožem: Vyhrožoval v Pendolinu sebevraždou, bodl se do hrudi
Zdroj: Profimedia
Předchozí Další
událost

Sebevraždou vyhrožoval dnes odpoledne cestující s nožem ve vlakové soupravě Pendolino jedoucí z Prahy do Ostravy. Před příjezdem policejního vyjednavače se senior bodl do hrudníku a nyní je v péči lékařů. Vlak kvůli tomu zůstal stát v Zábřehu na Šumpersku. 

Všichni cestující byli evakuováni a nasedli do jiných vlaků. Na místo dorazila policie. "Nemám informace, že by někdo byl zraněn," řekl ČTK mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.


"Podle mých informací šlo o osobu se sebevražednými úmysly. Jednalo se o Pendolino jedoucí z Prahy do Ostravy, které z Prahy odjíždělo v 15:25. Všichni cestující byli v Zábřehu evakuováni z vlaku a pokračují dalšími spoji," uvedl Šťáhlavský. Policie na Twitteru později oznámila, že senior se ještě před příjezdem policejního vyjednavače bodl nožem do hrudníku. "V době činu byl ve vagónu sám, ke zranění jiných osob nedošlo a nyní je v péči lékařů. Kriminalisté jsou na místě a zjišťují veškeré okolnosti této tragické události," uvedla policie.

Ve vlaku cestovalo zhruba 140 lidí, které podle serveru iDNES.cz muž s nožem ohrožoval. Policii se postupně podařilo vagon vyklidit a cestující evakuovat. Motiv mužových výhrůžek zatím není známý. Cestující podle serveru iDNES.cz spekulovali o konfliktu vzniklém kvůli roušce.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy