Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Drama v Ostravě: Muž se zabarikádoval v bytě s bombou, policisté ho střelili

V Ostravě se odehrálo drama!
Ostrava se probudila do opravdu děsivého středečního rána. Neznámý muž se zabarikádoval v Ostravě - Porubě s výbušninou a odmítal spolupracovat. Do akce byly povolány desítky ozbrojených policistů a uzavřeli okolí. Kolem poledne se policistům podařilo muže zpacifikovat, ale při zásahu ho postřelili do nohy.

„Policisté zasahují proti muži, který se zabarikádoval v bytě. Hrozí nebezpečí, že je ozbrojen nebo použije výbušné zařízení,“ řekla portálu iDNES.cz policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Muž se zatím z nejasných důvodů zabarikádoval v ostravské Porubě a měl u sebe výbušninu. Následně začal hrozit, že ji odpálí. Na místě zasahovalo několik desítek ozbrojených policistů. Útočník proti policistům namířil zbraň, tudíž policie reagovala střelbou a zasáhla muže do nohy.

Agentura ČTK uvádí, že jsou na místě jak policisté, tak chemici i pyrotechnici, kteří prozkoumávají byt zadrženého muže. „Kvůli nějakým problémům v rodině mu přeskočilo, údajně už dříve rozesílal lidem z okolí výhružné dopisy,“ řekla sousedka redaktorovi iDNES.cz.

Podle nepotvrzených informací měl muž pracovat v minulých letech jako policista.

Související články

Další články