Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Drama v královské rodině: Princ Harry uráží členy rodiny! Oslavenkyně Alžběta II. má panenku Barbie

Královna Alžběta II. a princ Harry s Meghan.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
+ Další fotografie
Královská rodina

Kolem britské královské rodiny je poslední dobou opět živo. Nejen že si měl princ Harry podle zahraničních zdrojů nešťastně rýpnout do svého otce a bratra, ale královna Alžběta II. do toho slaví 96. narozeniny a Mattel jí při té příležitosti podle informací ČTK vytvořil Barbie panenku. 

Harry: Rýpl si do bratra i otce

Princ Harry se spolu s Meghan nedávno objevili v Británii, kde navštívili královnu Alžbětu II. i prince Charlese. Pro Meghan Markle je to první návštěva Británie po dvou letech. Pár spolu žije v Americe a vzdali se všech královských povinností.

Návštěva měla proběhnout bez dramat, jenže následný rozhovor, který poskytl webu NBC, už tak pohodový nebyl. Na dotaz moderátorky, jaké to bylo vrátit se zpět a vidět se s královnou, Harry odpověděl. „Bylo to skvělé. Rád jsem ji viděl, je v dobré formě. Se mnou byla vždy v dobré náladě, má skvělý smysl pro humor a já se chci ujistit, že je chráněna a má kolem sebe ty správné lidi,“ nechal se slyšet Harry.

Jenže právě tato věta měla být tou útočnou. Podle zahraničních webů jako Independent si totiž rýpl do otce Charlese a bratra Williama.

Panenka Barbie za 1700 korun

Kromě toho slaví ve čtvrtek 21. dubna královna Alžběta II. své šestadevadesáté narozeniny. Při té příležitosti jí Mattel nechal navrhnout panenku Barbie, a to podle oficiálního portrétu královny, který vznikl před deseti lety, kdy se slavilo 60 let od nástupu Alžběty na trůn.

Barbie má typický účes, tiáru, dlouhé slonovinové šaty a modrou šerpu. Mattel se snažil napodobit i ty nejmenší detaily, jako jsou například šperky, brože a řády, které měla královna připnuté na šerpě a šatech, naopak se ale nezdržoval přesným zobrazením obličeje - královna jako Barbie vypadá o desítky let mladší a není si příliš podobná. Barbie se na oficiálních stránkách Mattel Creations nabízí za 75 dolarů, což je 1700 korun.

Alžběta II.: Narozeniny slaví v soukromí

Nejdéle vládnoucí britská panovnice slaví své šestadevadesáté narozeniny v soukromí na svém panství Sandringham v hrabství Norfolk. Připojila se k ní rodina a blízcí přátelé. „Myslím, že královna dodržuje svůj postoj Zachovej klid a pokračuj (Keep calm and carry on) i co se týče narozenin. Prostě nemá ráda, když se kolem nich dělá humbuk,“ citovala agentura AP Emily Nash, redaktorku magazínu Hello, která píše o královské rodině.

Buckinghamský palác zveřejnil jako připomínku jejích 96. narozenin nově pořízenou fotografii, na níž Alžběta pózuje na hradu Windsor se dvěma bílými poníky. Alžběta se stala královnou po smrti svého otce Jiřího VI. v únoru 1952, korunovace proběhla až v následujícím roce. Hlavní část oslav jejího platinového výročí je naplánována na začátek června.

Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy