Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Drama v Jílovém: Policisté zaklekli ženu bez roušky před zraky malého synka

Zdroj: Policie ČR
policejní zákrok

Kontroverzní zákroky policistů proti lidem bez roušek neskončily ani s koncem lockdownu. Poslední případ, který zahýbal sociálními sítěmi, se stal v neděli v Jílovém u Prahy. 

Policisté mají na kontě další zákrok, který souvisí s neochotou lidí nasadit si roušku nebo respirátor. V Jílovém u Prahy zasáhli o víkendu proti ženě, která nakupovala s malým synem bez roušky.

Policisté, kteří byli v tu dobu náhodou poblíž, se snažili ženu legitimovat. To však žena odmítla a místo toho začala policistům nadávat. Na to strážci zákona zareagovali donucovacími prostředky, kterými ženu spoutali. A právě tento zákrok je terčem kritiky ze strany spoutané ženy i dalších komentujících na sociálních sítích.

Samotná Vendula Veselá, jak se žena, proti níž policisté zakročili, jmenuje, se na Facebooku svěřila se svou verzí příběhu. "Do Billy Jílové u Prahy chodím bez roušky běžně. Dnes u pokladny ke mně přistoupil děda security, ať si prý vezmu roušku, přidala se k němu i čarodějnice za pokladnu s respikem pod nosem. V tu chvíli zrovna přijeli poldové z místního okresu pro sváču a jali se mou výtržnost řešit..."

Dále se podle Veselé začala situace vyostřovat: "Nechtěli mě nechat ani zaplatit nákup, řekla jsem, že tu nechci dělat komedii a věc vyřešíme venku. A prohodila nějakou tu poznámku o jejich trapnosti... Pan policista byl však jiného názoru a hulákal na mě něco v tom smyslu, ať okamžitě uposlechnu příkazu a předložím doklad totožnosti. Došla jsem v klidu k autu i se svým malým synem a v tu chvíli už na mě zas ječel, co všechno dalšího jsem spáchala..."

Následně došlo ke zmiňovanému incidentu: "Řekla jsem tedy, že si je chci taky natočit, a ve chvíli, kdy jsem začala, došlo k napadení. Pán se vyžíval v tlačení obličeje k zemi, pevně sevřených poutech (museli mi je pak povolit, protože mi zmodraly a natekly prsty), kroucení prstů a kolínko pěkně zarazit na lopatku a tlačit a tlačit. Do jejich auta si asi sednout neumím a musí mi schválně zlomit krk."

Podle policie byl však zákrok v pořádku: Policejní mluvčí Monika Shindlová serveru Novinky.cz sdělila, že použití donucovacích prostředků odpovídalo chování ženy. „Nechtěla si nasadit ochranu dýchacích cest ani neuposlechla opakované výzvy k prokázání totožnosti. Když jí policisté sdělili, že bude předvedena na služebnu, odmítla jít a začala policistům nadávat,“ uvedla mluvčí.

Žena je nyní obviněna ze spáchání přestupku, který se bude řešit ve správním řízení. Zdali se bude řešit také zákrok policistů, zatím není jasné.

Související články

Další články