Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Drama v Českých Budějovicích: Muž, který držel ženu jako rukojmí, jde do vazby

ilustrační foto
Zdroj: extra.cz/Martin Procházka
krimi

Muž, který ve středu zadržoval ženu v obchodě v Českých Budějovicích, bude umístěný do vazby. Rozhodl o tom Krajský soud v Českých Budějovicích. ČTK to řekl mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura. Jednačtyřicetiletého muže obvinila policie z trestného činu braní rukojmí, hrozí mu až dvanáctileté vězení.

Muž zadržoval ženu téměř hodinu v jednom z obchodů v centru města. Ve vazební věznici bude mimo region, uvedl mluvčí bez dalších podrobností.

Žena středního věku, kterou podle policie jednačtyřicetiletý recidivista držel, utrpěla zranění, ale je mimo ohrožení života. Měla řezná poranění lehčího charakteru. Záchranáři ji ve středu po ošetření převezli na traumacentrum českobudějovické nemocnice.

Policisté s mužem ve středu vyjednávali přibližně od 15:00, uzavřeli část náměstí Přemysla Otakara II., kde se incident stal. Před 16:00 pak vnikla do prodejny zásahová jednotka, následně policisté vyběhli ven s ženou. Útočníka policisté zadrželi, pak ho odvezli k výslechu. Jeho motiv kriminalisté zjišťují.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy