Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Drama u chorvatského Dubrovníku: Kvůli nebezpečnému žralokovi vylidnili celou pláž

Zdroj: YouTube
žralok
Nedaleko chorvatského Dubrovníku zažili návštěvníci pláže nacházející se na severní straně poloostrova Lapad něco opravdu děsivého. V místních vodách byl zpozorován žralok. V sobotu musela policie zorganizovat bleskovou akci, při které evakuovala všechny, kteří se právě nacházeli ve vodě.

Chorvatská pláž nacházející se na severní straně poloostrova Lapad u turistické oblasti Babin Kuk poblíž chorvatského Dubrovníku je jednou z nejoblíbenějších dovolenkových destinací v zemi. A právě tato populární pláž, která je pojmenovaná po brazilské Copacabaně, zažila v sobotu zásah místní policie.

Do tamějších vod totiž připlul nevítaný host. Zavítal tam žralok a zřejmě se jednalo o maka krátkoploutvého nebo žraloka modrého. Oba se v Dalmácii již vyskytli. O výskytu žraloka informoval server dubrovacki.dnevnik.hr. Žralok naštěstí nikoho nenapadl. Oblast pouze prozkoumal a následně zmizel v hlubších vodách.

Policie raději i tak udělala razantní zákrok, při kterém evakuovala celou pláž. Vodu museli opustit všichni ti, kteří se koupali v moři nebo se věnovali jiným vodním aktivitám, jako je například jízda na vodních lyžích. Někteří turisté označili postupy policie za příliš přehnané.

Mako je nejrychlejším žralokem, dokáže plout rychlostí až 70 kilometrů za hodinu. Žralok modrý zas dosahuje délky více než tři metry a může vážit až 400 kilogramů. Pohybuje se zejména ve hlubších a chladnějších vodách mírného a tropického pásu, kde se dokáže potopit až do hloubky 350 metrů.

Související články

Další články