Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Šestiletý hrdina: Maminka doma omdlela, malý syn ji dokázal zachránit

malý hrdina
V polském městě Rybnik, které se nachází zhruba 20 kilometrů od českých hranic, teprve šestiletý chlapec zachránil vlastní maminku. Ta zničehonic omdlela a zhroutila se na zem. Její syn zareagoval velmi duchapřítomně, zavolal záchranku a vykonal pokyny dispečerky. O případu informovala televize TVN 24.

Chlapec a jeho maminka byli v bytě sami, když žena náhle omdlela a skácela se na podlahu. Šestiletý hoch neváhal a zavolal na linku 112, dispečerce řekl přesnou adresu, kam má záchranka přijet a splnil všechny pokyny, které po telefonu dostal.

Než pro ženu v bezvědomí přijela sanitka, chlapec své matce otočil hlavu, aby mohla dýchat, otevřel dveře do bytu a přivolal si na pomoc sousedy. Žena prý nezkolabovala poprvé, kvůli nemoci omdlela dokonce i na ulici, kde ji syn zachránil tím, že mával na okolojedoucí auta. Na pomoc tehdy přispěchal policista, který si chlapce a jeho maminky na zemi všiml.

Činu šestiletého hrdiny si všiml i premiér Mateusz Morawiecki, který ho obdaroval polskou vlajkou. Podle televize TVN 24 je žena naživu a není v ohrožení života. Sám chlapec uvedl, že číslo na záchrannou službu znal ze školky i od rodičů.

Související články

Další články