Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Drama při natáčení seriálu Wednesday: Za hranicemi vybuchovaly rakety, situace byla napjatá

Podle herečky Christiny Ricci, která Wednesday ztvárnila ve filmech z 90. let, je Jenna Ortega v této roli úchvatná.
Zdroj: Se souhlasem Netflixu
+ Další 3 fotografie
STRESUJÍCÍ NATÁČENÍ

Seriál Wednesday od Tima Burtona se natáčel v evropské metropoli jen kousek od nás. Konkrétně v rumunské Bukurešti. Poslední klapka padla 30. března 2022. Tedy nějakou dobu poté, co za sousedními hranicemi začala ruská invaze na Ukrajinu. Jaké bylo natáčení, prozradila hlavní hvězda Jenna Ortega v rozhovoru pro Deadline.

Seriál Wednesday nám kromě temné minulosti rodiny Addamsových nabídl také příběh školy pro "vyvrhele", kterou navštěvují nepřizpůsobiví jedinci s nadpřirozenými schopnostmi. Nádherný exteriér akademie Nevermore je ve skutečnosti vnějším vzhledem hradu Cantacuzino v rumunském Busteni.

Natáčení poblíž okupované Ukrajiny

Natáčení první série seriálu Wednesday začalo 13. září 2021, kdy se herci přesunuli do Rumunska a hned začali s přípravou. "Na zkoušky jsme neměli čas. Vzpomínám si, že to bylo velmi stresující a zmatené. Každý večer jsem v panice volala rodičům, protože jsem měla pocit, že je to něco jiného než jakákoli práce, kterou jsem kdy předtím dělala a kde mám obvykle tolik času, abych se do postavy vžila," vzpomíná představitelka titulní role Jenna Ortega v rozhovoru pro Deadline.

Poslední klapka padla 30. března 2022. Bylo to tedy nějakou dobu poté, co začala ruská invaze na sousední Ukrajinu, což pro herce nebylo vůbec příjemné.

"Byli jsme 12 kilometrů od elektrárny, která málem vybuchla," popsala herečka Christina Ricci vypjatou situaci v rozhovoru pro E! "Bylo to trochu napjaté, ale všichni jsme věřili, že nás odtamtud naše vláda rychle dostane, kdyby se stalo něco šíleného."

Novorománský hrad Cantacuzino

Ačkoli má být seriál a akademie zasazena do oblasti Nové Anglie v USA, hrad Cantacuzino, kde se natáčely exteriéry Nevermore, leží v malém rumunském městečku Busteni. Vybudován byl na přání prince Gheorghe Grigore Cantacuzina roku 1911 a nyní je otevřen veřejnosti pro pořádání konferencí, focení, narozeniny, svatby a jakékoli další obchodní příležitosti. Samotná prohlídka hradu je možná již přibližně v přepočtu za 300 korun.

Zbytek natáčení pak probíhalo v bukurešťských filmových studiích Buftea Studios.

Natálka Jirásková se definitivně odstřihla od rodičů. Nepotřebuje mou finanční podporu, vydělá si sama, pochlubila se Kubelková

Související články

Další články

Nejnovější kauzy